První dámu české opery a sólistku Národního divadla doprovodí na klavír skvělý pianista a dirigent opery Národního divadla v Praze David Švec.
Jak Kladenskému deníku řekla pořadatelka koncertu Zuzana Jarošová, příchozí se mohou těšit na vskutku netradiční zážitek.

„Evě Urbanové aplaudovaly milánská La Scala, newyorská Metropolitní opera, londýnská Královská opera Covent Garden i Vídeňská státní opera,” uvedla pořadatelka.

A co všechno návštěvníci Vánočního koncertu uslyší? „Ve Slaném zazní operní árie předních českých a světových skladatelů, například z oper Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Giacoma Pucciniho, Giuseppe Verdiho a samozřejmě nejznámější vánoční koledy,” informovala Zuzana Jarošová.

O hudební počin je skutku nebývalý zájem. Lístky k sezení jsou už téměř vyprodané. V kladenském infocentru mají ještě vstupenky k stání. Zato v tom slánském se po nich jen zaprášilo. Lidé mají ještě možnost zkusit štěstí v síti Ticketpro.

Tři otázky pro Evu Urbanovou

Na co všechno se mohou návštěvníci Vašeho koncertu těšit?
Divákům zazpívám české i světové operní árie, o kterých se domnívám, že je rádi uslyší a já je ráda zpívám. Protože to bude v předvečer adventních svátků, tak na program zařadíme i některé tradiční vánoční písně, které, jak doufám, si se mnou diváci rádi zazpívají.

Už jste vystupovala ve slánském divadle? Při jaké příležitosti?
Ve slánském divadle jsem vystupovala pouze jednou, a to asi v devíti letech, kdy jsem se zúčastnila s lidovou školou umění nějaké soutěže. Od té doby jsem na prknech slánského divadla nikdy nestála, tak jako dospělá budu mít letos premiéru. Moc se na ni těším, protože jsem vždycky záviděla Karlu Gottovi, že měl ve slánském divadle svůj pořad. Měl tam mnoho svých fanoušků a byla to vždy velká událost.

Jak trávíte Vánoce?
Vánoce trávím vždycky doma s rodinou. Jiné Vánoce by pro mne neměly to kouzlo. O Vánocích prožitých u moře jsem zatím nikdy neuvažovala. Mám ráda kouzlo českých Vánoc, s jejich tradicemi, půlnoční mši u nás v kostele. To jsou ty opravdové Vánoce. Někdy mi to zkazí pouze „hory“ sněhu, které musím uklízet, ale zase to kouzlo bílých Vánoc je nezaměnitelné.