V pátek 6. dubna v 19 hodin zahájí regionální ozvěny Febiofestu v Kladně projekce komediální road movie o cestě za dobrým jídlem, vínem a radostí ze života ze sekce Culinary Cinema s názvem Paříž počká režisérky Eleanor Coppoly.

V sobotu 7. dubna je na programu od 16 hodin Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce, kde za režií stojí trio Jørgen Lerdam, Philip Einstein Lipski a Amalie Næsby Fick. Rodinný animovaný film ze sekce Generace vypráví o nebezpečné cestě dvou kamarádů, které čeká dobrodružství i velké objevy. Od 18 hodin je na programu snímek ze sekce Central Park Příslib úsvitu režiséra Erica Barbiera. Jde o životopisný film o Romainu Garym a jeho komplikovaném vztahu s matkou. A večer zakončí ve 20:30 hodin kriminální drama Miami režisérky Zaidy Bergroth, což je jakási finská variace na drama Thelma a Louise o dvou sestrách, barových tanečnicích.

Neděle 8. dubna od 16 hodin potom bude patřit dětem díky snímku Zahrádka pod hvězdami. Český animátor, který donedávna tvořil kreslené seriály pro německou televizi, se vrací k dětskému publiku v Česku a jeho sedmidílný loutkový večerníček vypráví alternativní příběh Ježíškova dětství, kdyby žil jako kluk na české vesnici. V 18 hodin diváky čeká další česká novinka s názvem Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše. Jde o příběh lásky na první pohled, která vyústila v cestu do neprobádaných končin Afriky. Tu manželé Martina a Osy Johnsenovi natáčeli ve 20. a 30. letech 20. století. Dokument ze sekce Docs obsahuje unikátní archivní záběry z éry počátků kinematografie a na csfd.cz má v tuto chvíli 85 procent A festival zakončí drama Foxtrot režiséra Samuela Maoze o zkušenostech mladých vojáků, které vzbudilo díky protiválečnému vyznění v Izraeli silnou kontroverzi. Vypráví příběh jednoho z vojáků ve chvíli, kdy se jeho rodiče dozvědí o jeho smrti (83% na csfd.cz).