Na své si přijdou fanoušci všech žánrů. Připraveny jsou snímky detektivní, akční, noir, animované, romantické i dokumentární. Jako bonusový film bude promítán velmi úspěšný studentský film Lesapán od Pavla Soukupa a Petra Koubeka, který na webu Česko-slovenské filmové databáze získal 85 ze 100 procent v diváckém hodnocení. Bonusový film začne v 17. 30 hodin.

Součástí festivalu je také výstava soutěžních fotografií. Letošními soutěžními tématy byly řemeslo, víra, můj domov, food art a válka a její důsledky. Výstava snímků zaslaných do soutěže bude ve foyer kina. O vítězi rozhodnou příchozí svými hlasy.
Také letos budou vylosováni věrní diváci, kteří od pořadatelů dostanou originální ceny. Těšit se mohou například na unikátní festivalová DVD, dres Jaromíra Jágra nebo navigaci.

Festival Klapka má v Kladně tradici od roku 2008, kdy se v Kladenském divadélku uskutečnil jeho první ročník. Čestným hostem festivalu byl tehdy někdejší kladenský primátor Dan Jiránek. Na akci své snímky vystavoval kladenský fotograf Tomáš Lébr a jako kulturní doprovod zahrály kapely Zrní a Furnitures.