Festival Kladenské dvorky se v sobotu a neděli 10. a 11. června uskuteční již po 41.  „Každý ročník má, díky jednomu ze zakladatelů, Viktorovi Stříbrnému, své vlastní téma. Pro letošní Dvorky jím je Klíč, který spojuje hned několik myšlenek, aktivit a projektů,” říká Petra Líbová z pořádajícího Spolku Podprůhon.

Vystavovat budou profesionální i amatérští výtvarníci. „Kromě známých a tradičních jmen představíme i některé z laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého a aktivně jsme vyhledávali a oslovovali nové zajímavé výtvarníky, abychom zpestřili výtvarné portfolio festivalu,“ doplňuje Petr Lukáš, který se již několik let stará především o výtvarnou část festivalu.

| Video: Youtube

Výtvarná, a další díla zaplní až čtyři desítky poprůhonských dvorků. Ústředním tématem letošního ročníku je Klíč ve všech jeho podobách. Je připomenutím autora tematických ladění Dvorků, výtvarníka Viktora Stříbrného a jeho nedožitých 80. narozenin.

Téma se odrazí rovněž ve výtvarných dílnách pro veřejnost, v tradičním nástěnném kalendáři Od Dvorků do Dvorků s fotografiemi frekventantů univerzity třetího věku nebo v projektu Klíčšou skříně či průchody klíčovými dírkami v Podprůhonu.

Hudební program 41. ročníku bude rozprostřený na třech pódiích, a i letos je založený na široké žánrové škále a originalitě interpretů. „Snažíme se dát prostor muzikantům z Kladna a středočeského regionu. Pro letošní ročník máme vyjednánu účast mimo jiné skupin Wotazník, Stevens, Covers for Lovers, Pohřební kapela, Futurum, Dutý ale Frý, Barbora Zmeková, Blues Hoppers, Basketles original songs, Jablkoň, Klíč, Mário Bihári nebo Majerovy brzdové tabulky,“ říká Slávek Koníček, který je zodpovědný za hudební program.