Za jeho přípravou stojí dva Kladeňáci, a samozřejmě také padesátníci, Karel Pazderka a Pavel Mencl. Kdysi dávno se oba promítli v kapele Akustik.

Prvního z nich fanoušci dnes znají nejen jako fotografa, ale i kytaristu uskupení Trio Dvořák + Pazderka = BLUES, druhý je lídrem oblíbeného All Right Bandu.
„Původně jsem měl představu, že nějakou akci pro padesátníky uděláme v hospodě Bažina, ale zdála se mi pro ni malá. Manželka mi z hecu řekla, ať ji uspořádáme v kulturáku. Dal jsem se tedy dohromady s Pavlem, který po mě vzal basu v Akustiku, a zrodil se první ples padesátníků," prozradil Kladenskému deníku Karel Procházka.

„Jsme generace rozkročená mezi totalitou a demokracií. V listopadu 1989 nám bylo sedmadvacet. Půl života jsme prožili s panem Husákem, druhou půlku nyní," uvedl s úsměvem Pazderka.

S Pavlem Menclem se ples snažili pojmout trochu jinak. Proto nebylo nutné mít společenský oděv. Na pódiu se po osmadvaceti letech opět představila kdysi oblíbená kapela Akustik, byť v improvizované sestavě, zahráli All Right Band, Anopheles, jejichž člen Štefan Řehák je rovněž padesátník, a Lipany, s dalším oslavencem, kytaristou Honzou Čermákem. O předtančení se postaraly -tileté Buštěhradské šťabajzny.

„Vystoupení Akustiku na plese bylo výjimečnou záležitostí. Dohromady se znovu nejspíše nedáme. Naši dva bývalí členové bohužel zemřeli, také třicet let starý repertoár už je dnes trochu mimo. Na dobu, kdy Akustik hrával ale rádi vzpomínáme," poznamenal Karel Pazderka. Zároveň vyzval ročník 1963, ať připraví ples padesátníků v příštím roce. „Od nápadu jsme jim ochotni předat klíče," dodal Pazderka.

Jedním z návštěvníků plesu byl padesátiletý Karel Hanzlík ze Švermova. „Přišel jsem, protože Pavel Mencl je můj kamarád a bývalý spolužák. Je to tady dnes bezvadné, potkal jsem tu mnoho známých," svěřil se.

U dalšího stolu byl do řízných kytarových riffů zaposlouchán Milan Petriščák. „Bavím se bezvadně. Pavel Mencl je můj dávný kamarád a neodpustil by mi, kdybych chyběl," uvedl.