Nechybí prostor, v němž si mohou děti poskládat své vlastní výtvory či zhlédnout kreslenou pohádku. Mezi prvními návštěvníky byla včera ráno Základní škola ze Stehelčevsi.

„Jsme pravidelní účastníci. Navštěvujeme galerii každý podzim a jaro," řekla učitelka Ladislava Nová. S modelem jménem Bohouš na lavičce, který tvoří 13 500 kostiček, se vyfotili osmiletá Barborka a šestiletý Dan. Exponáty se jim velmi líbily.

„Mám doma asi osm krabic Lega. Mám lodě, auta, legové zlato a taky Star Wars," popsal svou sbírku malý Dan. Ovšem jen výstavou to v galerii nekončí. Každou sobotu se zde od 13 do 17 hodin bude pro děti konat stavění modelu Yoda (postava z Hvězdných válek) v životní velikosti pod vedením pracovníka z Lega.

„Postava bude následně vystavena jako exponát," uvedla průvodkyně Zdeňka Svědínková. Většinu exponátu do prostor galerie přivezli už postavené, ovšem medvěda a ninju museli postavit přímo zde. „Pracovalo na tom pět lidí. Každou postavu stavěli asi sedm hodin. Kostičky si přivezli v menších kontejnerech. Vypadalo to, jako když Popelka přebírá hrášek," dodala průvodkyně s tím, že medvěda tvoří 29 700 kostiček a ninju 20 800 kousků. Výstava v galerii potrvá až do 12. ledna příštího roku.