Nominace jsou ukončeny. Začíná hlasování. Začíná anketa tolik opěvovaná, tolik opovrhovaná i tolik žádaná. Kdo je u čtenářů nejoblíbenější skupinou, zpěvačkou 
a zpěvákem z Kladenska 
a Slánska za loňský rok? Která kulturní akce se vám nejvíce líbila? Kdo tedy jako první přistane na hudební planetě Otík? Za měsíc budou na tyto otázky odpovědi známy.

Posloucháte je z hudebních přehrávačů, slyšíte o nich na každém rohu, občas je potkáte, občas jim tleskáte na koncertě. A nyní máte možnost je vyslat směrem vzhůru. Nikdo jiný, než vy, čtenáři a vaše hlasování, o umístění umělců nerozhodne. Podpořte proto své favority a vyjádřete jim svou náklonnost hlasováním.

Podpořit své oblíbené interprety a kulturní počiny roku 2013 můžete dvěma způsoby. Prvním je hlasování na internetových stránkách Kladenského deníku. Druhým způsobem je zasílání hlasů prostřednictvím tištěných kupónů zveřejňovaných v Kladenském deníku.¨

Na internetových stránkách www.kladensky.denik.cz je anketa spuštěna 28. února ve 12 hodin a ukončena bude v sobotu 22. března také ve 12 hodin. Dát hlas oblíbeným interpretům a kulturním počinům mohou čtenáři vždy jednou za hodinu. Tištěné kupóny, na nichž je možné v každé kategorii označit maximálně tři interprety, vycházejí na stránkách Kladenského deníku ode dneška rovněž do soboty 22. března.

Pozor! Konečný výsledek určí součet pořadí získaných zvlášť na internetu a zvlášť na kuponech. Pokud je tedy například někdo první na internetu a pátý v tištěných kupónech, tvoří součet jeho pořadí číslo šest. Lepší konečné pořadí pak získá třeba ten, kdo se na internetu umístil druhý a v kupónech třetí.

Prvenství na internetu bez dostatečné podpory hlasů z kuponů nemusí znamenat vítězství. A naopak. V případě shodného součtu pořadí z internetu a tištěného vydání, pak o lepším umístění rozhodne vyšší počet zaslaných tištěných kupónů.

Samostatnou kapitolou pak je zařazení další hudební osobnosti do pomyslné Síně slávy. Rozhodne o ní redakce Kladenského deníku. Ale tipům čtenářů se nebráníme. Můžete je připsat na tištěné hlasovací kupony nebo do diskuze přiřazené k internetovému hlasování. Vybraná osobnost se pak zařadí po bok dosud oceněných Josefa Fouska, Mikiho Ryvoly, Bóry Kříže a Karola Hevessyho.

Z předchozího ročníku hudební ankety Otík 2012 prvenství obhajují kapela Gladly S.W., její zpěvák Milan Procházka, dále oblíbená slánská písničkářka Simona Klímová a jako kulturní počin country festival Valdecký háj.

Pro skupiny hlasujte ZDE 

Pro zpěváky hlasujte ZDE

Pro zpěvačky hlasujte ZDE

Pro kulturní počin roku 2013 hlasujte ZDE