Bál byl zahájem Knovízskou polkou, kterou pro místní nazpíval a nahrál už v roce 1988 k 900. výročí založení obce legendární Josef Zíma.

„Předtančení předvedl pár z tanečního klubu Tanec Kladno. Šestnáctiletý Václav a čtrnáctiletá Klaudie mají v latinsko-amerických tancích ve své mládežnické kategorii vytančenu druhou nejvyšší třídu B, ve standardních tancích pak třídu C. Byl to skvělý zážitek,“ potvrdil starosta Knovíze Vítězslav Richter a dodal: „Ani tentokrát nechyběla bohatá tombola s 250 cenami. Z toho čtyřicet velmi hodnotných. Lákadlem byly poukázky na jídlo, víno, mytí auta, letecké zájezdy, palivové dřevo, poukázky na nákup značkového nářadí pro dům a zahradu a další.“

Slosovatelné byly i vstupenky. Dvanáct výherců získalo ještě i dorty a sladké rolády. „Letošní pátý ples hodnotíme zatím jako nejvydařenější. Lidem se po ukončení bálu vůbec nechtělo domů, atmosféra byla velmi příjemná, všichni se úžasně bavili a shodli se, že už teď se těší na další akce pořádané obcí,“ uzavřel starosta.