Mistrem republiky a zároveň rytířem Řádu Lóra se po celodenním klání stal Richard Buňata z Kladna. Do řádu byl pasován slavnostně mečem. Jeho soutěžní tým Kartibohovi žoldáci vybojoval skupinové zlato a získal tak až do příštího roku nejvyšší metu - putovní vlajku, na kterou si vítězná čtveřice připnula svoji stuhu. Zároveň její kapitán převzal za tým uzené sele. Oceněna byla celá první dvacítka jednotlivců a desítka nejlepších týmů.

Zde tři šampioni z obou kategorií:

1. Richard Buňata z Kladna (Kartibohovi žoldáci)
2. Dominik Tománek (Pivní pomoc II.)
3. Jaroslav Šimek (J.P.)

1. Kartibohovi žoldáci (Buňata Richard, Henzelín Pavel, Zítek Zdeněk, Kulhánek Zdeněk)
2. Volňáskové (Procházková Petra, Homolka Pavel, Majerčák Lukáš, Procházka Pavel)
3. Buštík (Šindler Tonda, Černý Jirka, Švec Josef, Kryštof Petr)

Jak už před časem předeslali členové pořádajícího klubu Petasites, štafetu v podobě pořádání turnajů by rádi předali od příštího roku svým nástupcům.

„Nechtěli jsme, aby tradice národního mistrovství, která v Kladně existuje od roku 1983, kdy se konal 1. ročník, zanikla. Jsme proto rádi, že se přihlásili zájemci, kteří se o pořádání mistrovství budou starat v následujících letech. Pochopitelně je rádi podpoříme jako odborní garanti i rozhodčí,“ řekl za Petasites club Miroslav Pešta.

Co je lóra?

Lóra je karetní hra s mariášovými kartami o trestné body, která se v Čechách hraje především na Kladně. Jedná se o sérii sedmi her, kterou postupně za sebou hrají čtyři hráči a každý ještě navíc zakončuje maturitou.