Slavnostní předání plaket muzikantům, kteří uspěli ve třetím ročníku soutěže, se uskutečnilo v Krušovické restauraci Grand ve Slaném. Nominovaným desítkám kapel, zpěvačkám, zpěvákům či počinu roku poslali čtenáři Kladenského deníku celkem 40 tisíc hlasů.

V kategorii zpěvačka zvítězila slánská písničkářka Simona Klímová. Na hudebním poli není žádným nováčkem, stejně tak jím není ani v anketě Kladenský Otík. Do sbírky jí díky přízni posluchačů přibyla již třetí skleněná cena.

Simona Klímová, která se hudebním žánrem a autorskou tvorbou pohybuje na pomezí folku, vystupuje nezřídka se svými hosty. K těm nejčastějším patří Michal Janík (písníčkář známý z dvojice Paleček Janík).

Dalším oceněnou kategorií je zpěvák. V té letos uspěl lídr kladenské country kapely Gladly S.W. Milan Procházka. Ta existuje jako hudební formace od roku 2007. I za tak krátkou dobu se čtveřice zkušených muzikantů dostala na vrchol hudebního nebe a už v roce 2010 byla oceněna jako Talent Country rádia. Stejně jako Kladenský deník se Coutry rádio stalo mediálním partnerem páteční akce.

Kapela Gladly S.W. o sobě dala při galavečeru vědět ještě dvakrát. Čtenáři muzikantům poslali tolik hlasů, že to skupinu vyneslo až na samý vrchol soutěže. Obsadila první místo. Gladly S.W. bodovala ale ještě i dále a ze slánského Grandu si odnesla cenu za hudební počin roku, jímž byl letní nadační country festival Valdecký háj 2012.

Speciální prestižní kategorií, o níž svými hlasy nerozhodují čtenáři, nýbrž redakce, je Síň slávy. Do té byl v letošním roce uveden za celoživotní přínos hudbě Karol Hevessy. Slánský muzikant, skladatel, hudební pedagog a člen ochotnického divadla slánská scéna má na svém kontě nespočet hudebních počinů, které se vtiskly do dějin muziky nejen na Kladensku a Slánsku.

V síni slávy má Karol Hevessy nyní čestné místo vedle osobností hudebního světa, které byly oceněny v předchozích letech. Jsou jimi Josef Fousek, Miky Rivola a Bóra Kříž .

„Velice si ocenění považuji a děkuji za něj. Jsem rád, že mohu stát vedle takových osobností. S Bórou Křížem jsme se znali osobně. Oba jsme působili v Okresním kulturním středisku v Kladně, které sídlilo v Dělnickém domě. Byl jsem referentem pro lidové hudebníky a Bóra Kříž předsedou odborné poroty pro přehrávky lidových hudebníků," zavzpomínal Karol Hevessy na svého kolegu.

Při převzetí plakety navíc sklidil od přítomných lidí v sále potlesk ve stoje.Ocenění muzikanti se se publiku představili hudbou. Speciálním hostem, jenž završil setkání v přátelské atmosféře, byla country kapela Buštěhradská dráha.

Poděkování

Poděkování za úspěch akce patří především čtenářům Kladenského deníku, bez jejichž hlasů by se soutěž Kladenský Otík nekonala. Poděkování patří dále všem zúčastněným oceněným muzikantům, kteří vystoupili bez nároku na honorář a moderátorovi společenského setkání Sašovi Kamešovi z Kladna. Dále děkujeme hostům večera country kapele Buštěhradská dráha a zvukaři Milanu Zárubovi. Zpěvačkám a zpěvákovi Adéle Matějovské, Kateřině Zímové a Davidu Šarbochovi. Za poskytnutí příjemných prostor děkuje Kladenský deník Krušovické restauraci Grand ve Slaném, jejím provozovatelům Simoně Ďurišové, Janu Urbánkovi a personálu podniku.