Na rozdíl od předchozích ročníků ale letos nastala změna v rozložení koncertů. Po zkušenostech z minula, kdy oba hlavní koncerty v Grandu končily až v půl druhé v noci, letos organizátoři otevřeli druhou scénu v přísálí hotelu. Počet účinkujících tak mohl být zachován, a to i přesto, že koncerty končily zhruba v půlnoci.


„Předpoklady na oba večery se splnily. I přes původní plán jsme však v sobotu končili asi v půl jedné, ale to proto, že Fernando Saunders byl ochotný a na naše přání koncert protáhl na hodinu a půl. A to i přesto, že ve smlouvě bylo stanoveno padesát minut,“ uvedl ředitel jazzových dnů Jaroslav Čečrdle.


Podle jeho slov se i letos podařilo zachovat poměrně stabilní návštěvnost akce, která čítá mezi úctyhodnými devíti sty až tisícem návštěvníků. „Podle tržeb usuzujeme, že přišlo stejně posluchačů jako na jiné ročníky. Je to dáno především tím, že jazz poslouchá stabilní okruh lidí.“


Z hodnocení organizátorů vyplývá, že publikum ve Slaném a okolí nejvíce táhnou čeští umělci, a to i přesto, že na koncertech vystupují i světově vyhlášená jména hudebníků z ciziny. „Myslím, že hodně lidí přišlo na Jitku Vrbovou a Luboše Andršta s Blues Bandem. Zahraniční jména jsou spíše lahůdky pro nás a chodí na ně především zasvěcení lidé. Absolutní umělecký vrchol bylo podle mého mínění vystoupení Duska Goykoviche,“ sdělil s tím, že například u koncertu již zmíněného Fernanda Saunderse se názory publika lišily.


Sami účinkující podle Jaroslava Čečrdleho hodnotí slánský festival pozitivně a někteří se sem velmi rádi vracejí. „Americký kytarista Adam Rafferty tu byl už podruhé a byl úplně nadšený. Poprvé tu vystupoval s kapelou, takže výkon jeho samotného ustupoval poněkud do pozadí, ale teď hrál sám na akustickou kytaru a bylo to úžasné. Dokonce si i po čtyřech letech pamatoval pořadatele. Také Jitka Vrbová byla podle svého vyjádření velice ráda, že po letech může opět zpívat ve Slaném,“ dodal.