Na celkem 34 dvorcích představilo svá díla kolem 140 profesionálních i amatérských tvůrců. Nechyběla známá jména jako Čestmír Suška, Kurt Gebauer, František Tomík, Zdeněk Manina, svou premiéru si na Dvorcích užili například umělci ze skupiny Z ledu ven nebo Irina Stanescu. Svůj prostor dostali i mladí talenti z 1. Kšpa Kladno, MČ Brejličky Kladno nebo ZŠ Norská Kladno.

„Letošní ročník Kladenských dvorků jsme slavnostně odstartovali na prostranství U Kulatý báby. Jako vždy jsme představili a pokřtili kalendář Od Dvorků do Dvorků. Autorem toho letošního je Marian Zajíček,“ řekla Kateřina Jůzová z pořádajícího Spolku Podprůhon.

42. ročník Kladenských dvorků. | Video: Jitka Krňanská

„Každý rok se snažíme mít prostor, kde můžou svým kouskem přispět i návštěvníci Dvorků a stát se tak sami jejich nedílnou součástí. Kladenská malířka Martina Vaculíková, která na Dvorcích vystavuje mnoho let své obrazy i práce dětí z kroužku, připravila na vernisáži místo, kde mohl během víkendu zanechat svou stopu každý,“ doplnila zajímavost.

Každoročně jsou Kladenské dvorky zastřešeny jedním propojujícím motivem, tím letošním byla stopa. Na dvorku u Najmanů byla pro zájemce připravena mozaiková dílnička s motivem kočičí stopy. "A jelikož jsou kočky – i mozaika – neodmyslitelnou součástí podprůhonského koloritu, bylo také možné potkat několik koček vytvořených mozaikovou technikou cestou po schodech na Bukovku," upozornila Jůzová.

42. ročník Kladenských dvorků. | Video: Jitka Krňanská

O doprovodný program se postaralo více než dvacet hudebníků a kapel, vedle místních umělců se představila latino kapela Carisma, ska-punkoví SticX, Electric Lady nebo Schodiště, festivalový víkend pak v neděli uzavře koncert Roberta Křesťana a kapely Druhá tráva.