Slavnostní fanfáry hlasitě znějí. A je k tomu důvod. V krajském kole ankety středočeských Deníků o nejoblíbenější zpěvačku kraje získala první místo Simona Klímová ze Slaného.

Folková kytaristka a zpěvačka nevstupovala do krajského kola jako největší favoritka. V okresním skončila druhá. V kraji však dalším osmadvaceti konkurentkám nedala žádnou šanci.

„Tak to je paráda. Jsem moc šťastná a zároveň také hodně překvapená. Střední Čechy jsou velký region a těší mě, že jsem uspěla. Hudbu už dělám nějaký pátek a hlasy posluchačů mě u srdce hřejí mnohem více, než když o pořadí rozhoduje odborná porota,“ svěřila se vítězka poté, co jí redakce Kladenského deníku šťastnou zprávu oznámila.

Její fanoušci ji mohou pogratulovat už dnes, kdy Simona vystoupí v rámci druhého ročníku festivalu Folkoleč v areálu kolečského zámku. Také zde bude hudební program spolumoderovat.

Pomyslnou stříbrnou medaili získala v krajském kole skupina Anopheles, její kytarista Pidrman byl stejně jako další zpěvačka z Kladenska Ilona Slezáková třetí.

Kompletní výsledky najdete v sobotním (29.5.)tištěném vydání Kladenského deníku.