Letošní cenu obdrželo Obchodní centrum Central Kladno, kterou převzala jeho ředitelka Aneta Kottová. Další ocenění získal Klub přátel dětí dětských domovů z Nového Strašecí. Ocenění si odnesla i zakladatelka klubu Jarmila Dolejšková.

Před zcela zaplněným hledištěm vystoupili při semaforském koncertě Dáša Zázvůrkova, Zuzana Žáková, Petr Macháček a Jakub Šafr Trio. Na klavír se k hudebníkům připojil i nevidomý Vladimír Albrecht z Domova dobré vůle v Nouzově. 

Nadační fond na slavnostní večer pozval nejen své příznivce a podporovatele, ale i uživatele sociálních služeb z okolních zařízení, děti z dětských domovů a studenty ze Střední školy služeb a řemesel ve Stochově. Během přestávky se uskutečnila charitativní tombola a ochutnávka slaného i sladkého pečiva z chráněné kavárny v Unhošti.

Jakub Smolík rozezpíval publikum ve Stochově.
Podívejte se: Jakub Smolík rozezpíval publikum ve Stochově

Ředitelka a zakladatelka Nadačního fondu Blanka Dvořáková předala škole Slunce ve Stochově sek na 50 tisíc korun jako příspěvek na koupi vzdělávacích a relaxačních pomůcek pro děti se speciálními potřebami. "Koncert a celý večer se vydařil. Odměnou všem byl velký potlesk a radost z hezky prožitého večera," zhodnotila na závěr Blanka Dvořáková.

Nadační fond byl založen v roce 2002. Od roku 2006 uděluje Ceny Slunce. Předlohu namaloval bývalý žák Slunce Petr Nedvěd, podobu navrhl herec, scénárista a režisér Ladislav Smoljak, který byl až do své smrti v roce 2010 čestným předsedou školy Slunce, členem správní rady a čestným předsedou fondu. Autorem skleněného malovaného ocenění je Vítězslav Zilvar z Opočna.