Kuky se vrací, Kuky odchází, ovšem za velkého ohlasu návštěvníků jaký prý Kladno ještě nezažilo. Podle hostitelů se takové návštěvnosti dosud netěšila žádná jiná výstava, kterou v zámecké galerii měli.

„Ta s Kukym byla diametrálně odlišná od jiných výstav. Před prázdninami k nám jezdily hlavně školy, nejvyšší návštěvnost pak byla v červenci a srpnu, kdy přicházeli rodiče a prarodiče s dětmi, a v září přispěchali všichni ti, kteří o výstavě slyšeli od svých známých a nestihli se přijít podívat dříve,“ shrnuje Blanka Bendlová, ředitelka Kultury pro Kladno.

Tvůrci výstavy o ní od počátku uvažovali jako o putovní, a tak se Kuky v blízké době nejspíš podívá do některého z dalších českých a moravských měst. Kladno ale bylo první.

„Hned jak jsem se dozvěděl o tom, že Jan Svěrák hledá vhodné prostory pro výstavu k filmu, dali jsme věci do pohybu. Nabídli jsme vhodné prostory v zámecké galerii a prakticky do několika dní byla vernisáž,“ vzpomíná primátor Dan Jiránek, který má zásluhu na tom, že se výstava konala právě v Kladně.

Její úspěch umožnil zámecké galerii dostat se k dalším zajímavým projektům. Doslechl se o ní výrobce známé české stavebnice Merkur, a tak galerie nabídne od listopadu prostor i jí. Ta bude mnohem rozsáhlejší než výstavy Merkuru v Praze.