Kladensko – Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna u Brandýsku pořádá ojedinělý seminář pro chovatele králíků v drobných zájmových chovech. Seminář se koná v neděli 26. listopadu od 8.45 hodin v budově centra ekologické výchovy. Přednášet budou Antonín Štětka a Robert Plecitý. Kurz je zdarma, potrvá zhruba do 15 hodin. Na akci s možností oběda za 100 korun se hlaste do 23. listopadu. 

Kladno – Čertí rejdění s tancem a soutěžemi se koná v Domě kultury v Kladně v sobotu 25. listopadu od 14 do 17 hodin. Na děti čeká hudebně zábavné odpoledne s Petrou Černockou. 

Klicperovo divadlo.
Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

51. slánské jazzové dny
17. – 19. listopadu 2017, Slaný (MC Grand, kaple na náměstí)

Svou šestou dekádu v listopadu tohoto roku započne festival Slánské jazzové dny. Posledními léty ověřený formát dvou hlavních večerů (pátek a sobota) v Městském centru GRAND doplněný o vystoupení v přísálí a noční jam sessions spolu s odpoledními komornějšími koncerty v kapli Vlastivědného muzea ve Slaném opět posluchačům přinese několik jazzových stylů i blízkých žánrů.

Na pátečním večeru svou novou desku představí Jazz Efterrätt. Zahraniční scénu zastoupí významná osobnost slovenské jazzové scény Peter Lipa a ani letos nebudou chybět hammondovy varhany v podání Jakuba Zomera a jeho devítičlenného projektu Ray Charles Tribute Orchestra. V přísálí bude hrát kapela Q session.

Sobotní odpoledne v kapli návštěvníky svým zpěvem potěší Dorota Barová za doprovodu kytary Josefa Ostřanského, kteří vystupují pod názvem Kuzmich Orchestra. Čeští Clarinet Factory „nakousnou“ sobotní program na hlavním podiu, kde je vystřídá Česko-turecko-rakouská skupina Metamorphosis stojící na pomezí žánrů. A co big band? Bude! Bigband Sv. Blažeje, který se na slánské festivalové podium vrací po několika letech. Na závěr festivalu, v neděli odpoledne v kapli, se můžete těšit na Irenu Budweiserovou. V přísálí bude hrát kapela Noční optika.

O noční hudební produkci se postarají zajímavé kapely, v pátek The Blues Rousers, v sobotu The Drain a Mayberian Sanskülotts.

Tři sestry se valí na sudech do Kladna .
Tři sestry se valí na sudech do Kladna