Premiéra se koná v pátek 23. ledna od 18 hodin a je opravdu na co se těšit. Pobaví se nejen malí diváci od 10 let, ale i dospělí, neboť se jedná o příběh věkem nijak neomezený.

„Postava Smůly je trochu obyčejný a trochu neobyčejně dospívající kluk, kterého hraje Drahomír Mráz. Sám sobě si připadá nehezkým, trpí komplexy a má tak trochu pocit, že se nemůže nijak v životě zařadit. Na své pouti prochází tajemnými světy a potkává tajemné bytosti, setkává se se zkouškami a nástrahami osudu. A mívá pocit, že už se má tak akorát dost,“ sdělila umělecká šéfka divadla Zita Morávková.

„Zlom nastává, když se setká se svojí nejtěžší výzvou, s Láskou. Že je to i o dospělých, ovšemže, právě proto se určitě budou bavit i dospělí. Netradiční příběh je humorným zpracování citlivého tématu dospívání a hledání uplatnění a místa v životem,“ doplnila.

Příběh není spoután slovy, o to více se zde pracuje s hudbou a zvukem. Výběr hudby je žánrově pestrý. Hra je plná obrazů a symbolů, je v pravém smyslu moderním pojetím tématu, které se dá zpracovat různě, možnostem se meze nekladou. Choreograf Martin Pacek je známý z Československého souboru písní a tanců a folklor ho inspiruje v jeho tvorbě i nadále. Scénografie Ireny Marečkové je nepopisná, citlivě stylizovaná, velice estetická. (fik)