Jednoho krásného podzimního dne se v brněnské kavárně potkali režisér Pavel Polák a hudebník David Rotter. Strůjcem setkání byl jejich společný kamarád, scénograf Jaroslav Milfajt. Myslel si, že by bylo dobré tyto tvůrce spolu seznámit a měl pravdu.

Od té doby společně připravili hezkých pár inscenací a spolupracují pravidelně na dvou pohádkách ročně. Jedna z letošních, vzniklých z popudu těchto tří tvůrců, je uváděna na jevišti kladenského Divadla Lampion. Je jí Kocour v botách, který zde měl v pátek slavnostní premiéru.

Tvůrci se shodují v tom, že se snaží „o čistotu, nekomplikovanost a sdělnost“. Pro nejmenší děti tak vznikla pohádka a především příběh o lásce, v němž vystupují herci i dřevěné loutky.

Mazaný kocour dopomůže svému zachránci, mladému Francoisovi, ke štěstí. A jak vypadá takové štěstí? Je přece nejhezčí, nejmilejší a nejbohatší… Aprávě taková je princezna z královského zámku!

Smutný začátek a dobrý konec nabízí pohádka, jež diváky potěší svou barevností, důvtipem a mistrným vedením loutek herci Divadla Lampion.