V páteční podvečer 24. listopadu se nejen obyvatelé Lidic sešli tradičně před budovou obecního úřadu, aby společne slavnostně rozsvítili vánoční strom. Ten hrdě stojí v Malém parku. A čím je lidický vánoční strom zvláštní? Jedná se vlastně o partu tří smrků a letos dostali z gruntu novou výzdobu. Stojí si tam jak tři králové. No a aby toho nebylo málo, je ozdobené i stromořadí v parčíku

Počasí letos nebylo příjemné, přes noc byl silný vichr a pršelo, tak měli Lidičtí trochu obavy, jak to celé dopadne. K večeru se ale počasí trošku umoudřilo, a i tak přišel k duhu čaj anebo voňavý svařáček. Přítomné ale nejvíce, hlavně u srdce, zahřál připravený program. 

V úvodu si přítomní vyslechli milý proslov starostky Veroniky Kellerové. Pak už všem zazpívaly děti z Mateřské školy Lidice. Vystoupili také hosté Lenka Musilová a Jan Paulík. Dále pokračoval pěvecký sbor absolventů lidické školky pod vedením ředitelky Soni Macháčkové.

Pak už děti odpočetly okamžik samotného rozsvícení stromu. S tím jim pomohl místostarosta Tomáš Skála, a učinil to mírně „napínavé“.  Pod rozzářeným stromem, to už je také tradice, zazpívali buštěhradští skauti pěkné české koledy. Atmosféru doplnily ohňové koše a též stánky s drobným zbožím, kde se prodávaly například výrobky dětí ze školky. Děti si totiž šetří na novou keramickou pec. Obec Lidice jim již významně přispěla, přidaly se i sousední Makotřasy, ale stále to není dost. Kdyby jim tedy chtěl někdo pomoci, budou moc rády a umožní jim to pokračovat v oblíbené činnosti, stačí se obrátit na paní ředitelku Macháčkovou.

Vánoce jsou období, kdy dárky potěší, ale to, co je nejvíc, je čas strávený s blízkými, ve zdraví, při pohledu na šťastné děti a rodinu. Tak za rok opět v Lidicích na viděnou!

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz