Příští pátek na tuto tradici naváží současní studenti z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kladno-Dubí, Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie Kladno a Sportovního gymnázia Kladno.

,,Prvotní impuls jsme dostali od kladenského magistrátu, který požádal naši školu včetně několika dalších kladenských zařízení, abychom takovou akci zorganizovali. Myslím si, že jsme celkem aktivní studenti, a proto jsme tuto nabídku přijali,“ vysvětlila Veronika Mezerová, studentka fakulty ČVUT a jedna z organizátorek celé akce.

Program začne v pátek 29. května od 15 hodin na půdě kladenské zámecké zahrady. Následovat bude průvod masek, který zavítá také na pěší zónu. Pochodu se zúčastní všichni kandidáti na titul krále Majáles, jehož nominují zmíněná zařízení. Doprovázet je budou jejich družiny. ,,Doufám, že se k nám přidají i kolemjdoucí,“ přeje si Veronika Mezerová.

Poté bude program pokračovat až do večerních hodin v zámecké zahradě. Uskuteční se zde několik koncertů hudebních skupin. ,,Se sháněním kapel to bylo poměrně složité, jelikož většina měla již obsazené termíny. Proto jsme se rozhodli, že dáme přednost těm lokálním,“ uvedla studentka ČVUT.

Samozřejmě nebude chybět ani volba krále slavnosti. ,,Nad způsobem vyhodnocení soutěže jsme dlouho váhali. Nejjednodušší variantou bude, když změříme aplaus publika. Bude tedy záležet především na sympatiích diváků,“ popsala Veronika Mezerová.

Za vstupné na celý program návštěvníci zaplatí 30 korun. ,,Uvidíme, jaký akce bude mít úspěch, ale doufám, že v této tradici budeme i nadále pokračovat,“ dodala na závěr organizátorka první novodobé slavnosti Majáles.

Program:
15.00 Průvod od zámku k zámku přes hlavní třídu
15.30 Zahájení prezentací škol na zámecké zahradě
16.00 Příchod průvodu, zahájení akce
16.10 Kapela Crossband
16.40 Scénky kandidátů na krále Majáles
17.15 Kapela Zlatý Voči
17.45 Projevy kandidátů
18.05 Kapela Luxus
18.40 Volba krále Majáles
19.00 Kapela Airfare
20.30 Kapela Anopheles