Jedenadvacetiletý Matyáš je čerstvým absolventem pražské konzervatoře a má nemalé ambice. Se spolužáky a spolužačkami se pustili do zcela nového projektu a společně založili divadelní soubor Kampak.

TK k 19. ročníku festivalu Letní Letná.
Video, foto: Letní Letná začíná. Festival opět nabídne desítky představení

„Už ve škole jsme během covidu vytvořili autorské představení inspirované Shakespearem s názvem Sen s.r.o., které budeme od září hrát v pražském Divadle v Celetné, a to i díky naší pedagožce Jitce Nerudové, která nás chtěla podpořit, abychom mohli s komedií vystupovat i po absolutoriu," popisuje spoluautor zdařilé divadelní prvotiny.

Představení obsahuje úryvky z klasického Snu noci svatojánské. Hra pojednává o jednom korporátu a lidech, kteří v něm pracují. „Jeden má na starosti grafiku, další propagaci, jiný finance. Sen noci svatojánské od Shakespeara je produktem, kterému mají udělat reklamu a prodat ho. Podnikatelský záměr se ale ne vždy daří podle představ a poněkud se bortí. Představení je díky tomu plné zvratů i komických situací,“ dodává. Sen s.r.o. nastudovali pod vedením profesionálního režiséra Pavla Šimáka. Představení má premiéru 21. září dopoledne v 10 hodin a vstupenky už nyní lze zakoupit v předprodeji.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Mimo to se Matyáš objeví i v minisérii Volha režiséra Jana Pachla, která poběží na obrazovkách ČT k výročí vzniku někdejší Československé televize v roce 1953. „Volha už je hotová a bude v televizi k vidění v lednu, kde je ústřední postavou Kryštof Hádek. Hraje řidiče nejen ve službách normalizační televize. Já osobně mám ve Volze jen maličkou roličku a natáčel jsem jen pár dní,“ dodává skromně Matyáš Greif.Umělecké nadání zdědil Matyáš bezesporu po svém otci Karlu Greifovi, který má na kontě více než čtyřicet filmových rolí.

Kromě herectví by se Matyáš rád výhledově věnoval i produkční činnosti. Aktuálně o letních prázdninách nabírá zkušenosti v Kladně, kde se s otcem, coby brigádník, věnuje PR, fotografování a natáčení videí pro klienty.

Inscenace Sen s.r.o.

Autorská inscenace absolventů Hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře v režii Pavla Šimáka. V inscenaci jsou použity úryvky ze hry Williama Shakespeara Sen noci svatojánské v překladu Martina Hilského. Dramaturgie - Radek Brož, projekce Josef Bánovec, pedagogické vedení - Jitka Nerudová, Kateřina Iváková.

Premiéra v Divadle v Celetné: 21.9. od 10:00. Reprízy: 14.10. od 10:00, 15.10. od 14:00, 5.11. od 14:00, 10.11. od 10:00, 12.12. od 10:00, 14.12. od 10:00.

Účinkují: Johana Kyselková - Anastázie, Kristian Černík - Bosch, Eva Petrová - Celesta, Jakub Rezek - Čenda, Josef Bánovec - J.T., Lucie Ducháčková - Lenka, Filip František Červenka - Lévi, Dominika Medlínová - Matylda, Timotej Červenka - Max (alternace), Vendelín Urban - Max (alternace), Karolína Nygrýnová - Rebeka, Michal Pazderka - Sandhandler, Matyáš Greif - Tim