Skalní fanoušci i ti sváteční berou od počátku letošního mistrovství světa v ledním hokeji své oblíbené podniky útokem, aby si jedinečnou atmosféru užili společně a nejlépe s pivem v ruce. Jak zjišťoval Kladenský deník, štamgasti mají ve vyhlášených podnicích zpravidla několik dní předem zajištěné rezervace. A také hostinští nenechávají nic náhodě. Fanoušky lákají na dobré pivo, něco k zakousnutí, ale především na přímý přenos ať už prostřednictvím televizních obrazovek nebo velkoplošných pláten.

Nagano
Velký příval fanoušků očekávají tradičně v sítenském Sportbaru Nagano, kde mohou hosté sledovat zápasy na 13 obrazovkách a nechybí ani velké plátno. „Plno bylo i v úterý při zápasu se Švýcarskem, takže si lidé předem rezervovali místa i na čtvrteční večerní utkání. Ale určitě se dostane na všechny, kteří přijdou. Kapacita prostoru je okolo stovky hostů. Plzeňského a krušovického piva mámě dost a nechybí ani místní z kročehlavského pivovaru. K občerstvení budou klobásy, utopence a nakládaný hermelín,“ potvrzuje provozní Nagana Martin Stehlík.

Česká Lípa
A vlna hokejových fanoušků zamíří i do sportbaru v restauraci Česká Lípa v Kladně, kde budou v provozu  obrazovky uvnitř podniku, kterých je k dispozici celkem pět, i dvě velká plátna v zahradě hospody. „Rezervaci si u nás hned po úterním zápase udělala jedna větší společnost, další místa se postupně zaplňují. Kdo přijde, určitě ho někam posadíme. Kapacita je poměrně velká a i když by pršelo, tak se na zahradu pod podloubí vejde určitě okolo 80 lidí,“ potvrdil číšník.

U Kabelky
A nejinak tomu bude i v rozdělovské Kozlovně U Kabelky, kterou provozuje bývalý kladenský hokejista a český hokejový obránce padesátiletý František Kaberle. Podnik je domovskou hospodou nejen Kabelkových kamarádů ale i dalších příznivců hokeje. „Pan šéf je aktuálně v zahraničí. Na zápas s Amerikou nebude. I tak počítáme, že dorazí okolo 90 lidí,“ potvrdila servírka.

close Na Masarykově náměstí ve Slaném sledovali fanoušci úterní utkání české reprezentace s Kanadou. info Zdroj: se souhlasem Jana Šebesty zoom_in Na Masarykově náměstí ve Slaném sledovali fanoušci úterní utkání české reprezentace s Kanadou.

Pod Vobrazem
A na fanoušky se těší i v Psychedelickém spolku Pod Vobrazem na třídě ČSA v Kladně. „Zápas budeme sledovat na obrazovce u nás na dvorečku. Tradici udržujeme dobrých pětadvacet let, takže i letošní zápasy bedlivě sledujeme a nejinak tomu bude ve čtvrtek večer. Doufám, že nevypadneme a budeme moc fandit našim hokejistům ještě i o víkendu. V provozu máme celkem osm píp se širokou nabídkou malých pivovarů. Nechybí Máša Kisselá, Nachmelená Opice, Sun APA 12, Pod Vobraz Borg světlá 10, Čestmír Single hop Neipa Superdelic 14, Zkouřená čarodějnice Rauchbier 13 nebo Pioneer Maya Neipa,“ řekl provozovatel podniku Honza Sáfa Safrtal.

Original 1869 Flora Kladno
Obsluha stylového sídlištního podniku Original 1869 Flora v kladenských Kročehlavech bude pro své hosty promítat hokej na velkém plátně. Fanoušky navíc láká ke sledování zápasů už od počátku mistrovství pravidelně prostřednictvím svého FB. Nechybí fotky nadšených fandů z jednotlivých zápasů.

Vše doprovázeno hláškou: "Přijďte si pochutnat u fandění! Zítra nás čeká zápas Česko vs USA. Kdo si připíše body? Ať už do dopadne jakkoliv, jedno je sázka na jistotu. Na Flóře vás čeká skvělé pivo a šťavnaťoučké trhané maso na chlebu! Žízeň ani hlad nám tedy nehrozí a zápas si vychutnáme na velkém plátně. Přijďte si s námi užít večer plný dobrého jídla, pití a hokejové atmosféry," vzkazují provozovatelé.

Mlýkárna
A narváno bude při čtvrtečním zápase i v pivnici Mlýkárna ve Slaném, kde majitel hlásí plnou kapacitu „Počítáme, že dorazí více než padesát lidí a bude hlava na hlavě. Vepředu budou chlapi hokej sledovat na obrazovce, v zadní místnosti je plátno. Nikoho dalšího ale neodmítneme, určitě se vejde. Na čepu je klasicky plzeň a k občerstvení, kdo si co přinese z domova. Tomu se nebráníme,“ řekl provozovatel pivnice Pavel Hora.

U Rybiček
Fanoušci a pivaři zamíří tradičně i do nedaleké restaurace U Zlatého kapra, které ve Slaném nikdo neřekne jinak než U Rybiček. „Rezervace přijímáme a předpokládám, že bude opět plno jako v úterý při zápasu s Kanadou. Fanoušci mají k dispozici tři televizní obrazovky, takže uvidí všichni. Velké plátno nemáme, ale zatím si nikdo nestěžoval. Na čepu bude tradičně krůšo, plzeň i kozel,“ potvrdila číšnice.

Zimák
Slánská Restaurace Zimák ještě ani ve středu odpoledne sice žádné rezervace neprováděla, i tak ale zaměstnanci počítají s tím, že fandové a pivaři na zápas ve čtvrtek večer dorazí. „Stejně jako jindy mohou hosté sledovat zápas celkem na třech obrazovkách. Místa je u nás dost. Pokud se zápas protáhne přes zavíračku, hosty vyhazovat nebudeme. Počkáme až hokej skončí,“ potvrdila servírka.

Plátno na náměstí ve Slaném

Na rozdíl od Kladna zajistilo vedení Slaného pro milovníky hokeje už při úterním zápasu na náměstí velkoplošnou obrazovku. I přes velmi nepříznivé deštivé počasí dorazili skalní fanoušci, aby české borce podpořili při zápasu s Kanadou. „Atmosféra byla skvělá a euforie po vyrovnávací brance obrovská. Pokud postoupíme do semifinále, udělám maximum, abychom o víkendu opět promítali,“ řekl starosta Slaného Martin Hrabánek. S kolegy uvažovali i o tom zprostředkovat také čtvrteční zápas lidem přímo z náměstí, ale kvůli pokročilému vysílacímu času, bylo nakonec rozhodnuto, že nebudou produkcí rušit noční klid a zvláště pak ve všední den.