Podle vstupenek se na festivalu prostřídaly přibližně dva tisíce lidí. „Vstup byl dobrovolný, ale každý, kdo přispěl do kasičky, dostal lístek. Celkem se vybralo zhruba osmdesát tisíc korun. Peníze poputují do Letohrádku Vendula v Horním Bezděkově, kde se starají o postižené klienty," uvedl hlavní pořadatel a frontman Gladly S.W. Milan Procházka.

Na festivalu zahráli známé skupiny countryové scény. Velkým lákadlem byla kapela Pacifik, dále vystoupili Taxmeni, Kamelot a Vojta Kiďák Tomáško, Corbel Brothers z Unhoště, Heuréka, New Rebels a Stráníci z Českého Jiřetína.

Samozřejmě nechyběl ani koncert pořádající skupiny Gladly S. W. spojený s křtem jejich očekávané nové desky. „Do poslední chvíle jsme tajili název. Když přišel čas, vystoupili jsme společně s kapelou Pacifik, která se stala kmotrem alba, a starostou Braškova Vladimírem Drábem na pódium. Nechali jsme si vyrobit dvoumetrovou ceduli se jménem desky a pak jsme ji otočili. Bylo sekundu ticho a potom se ozval bouřlivý potlesk," popsal atmosféru Procházka.

Nové CD nese název Chleba z domácí mouky a přesně vystihuje tvorbu Gladly S. W. „Chleba z domácí mouky zní v jedné písni z tohoto alba. Symbolizuje to naši pokoru a to, že si na nic nehrajeme. Všichni nám říkají, že jsme po letech autorská kapela, která přinesla trošku vítr do této scény," vysvětlil muzikant.

Názvu odpovídá také obal alba: ze staré oprýskané zdi vyrůstají čtyři zelené ratolesti. „To jsme my," dodal Procházka.

Kmotry desky se stala kapela Pacifik v čele s Tony Linhartem. S touto skupinou Gladly S. W. spolupracuje už nějaký čas a Pacifik je dokonce dvakrát pozval na Malostranskou besedu. „Tony Linhart říká, že z nás cítí přírodní nový trampský vítr," usmál se Milan Procházka.

Čím více stoupá kvalita festivalu, tím náročnější je také jeho organizace. „Chtěl bych poděkovat Obecnímu úřadu v Braškově, především starostovi Vladimíru Drábovi, také místním dobrovolným hasičům a všem sponzorům," zmínil Procházka každého, kdo s přípravami pomáhal.

Za zmínku stojí také počin Fanklubu Gadly S. W., jehož členové mezi sebou vybrali peníze, aby mohli každé účinkující dámě koupit květinu. Celkem tak obdarovali sedm vystupujících.