Oslavy narozenin bývají různé, od několikadenních až po co nejtišší pominutí. Ovšem když má desetileté jubileum Domov dobré vůle v Unhošti-Nouzově, musí to být pořádný odvaz. Jak informoval Kladenský deník jeho vedoucí František Chamra, oslavy budou v podobě velkého koncertu v prostorách přilehlé zahrady.

„Jelikož se bude jednat o venkovní akci, musíme doufat, že vyjde počasí. Vzhledem k tomu, že my jsme Slunce, tak by nám mohlo svítit,“ zavtipkoval vedoucí. Přece jen dodal, že v případě deště je připravený plán B. „Druhá varianta je domluvena v restauraci U Kozla v Malých Kyšicích,“ podotkl.

A kdo vlastně přijde Domovu dobré vůle popřát k narozeninám? Pozvání přijali: kapela Divokej Bill, Lenka Dusilová, Ivan Hlas, Michal Hrůza, Petr Kalandra a Memory Band. Akce se uskuteční ve středu 26. května od 17 hodin. Předpokládaný konec je naplánován na 22 hodin.

Pro pohodlnější dopravu zajistili organizátoři smluvní autobus.

„Na místo konání mohou dorazit lidé klasickou linkou číslo 30, která jede ve směru Kladno-Beroun. Vystoupí tak na zastávce u restaurace U Splavu. Ten odjíždí z kladenského autobusového nádraží po půl páté,“ popsal František Chamra. Po skončení akce bude přichystaný odvoz přímo z místa po trase Nouzov – Kladno, s případnou zastávkou v Unhošti.

Vstupné na koncert bude dobrovolné s přispěním minimální částky 150 korun do veřejné sbírky. „Pokud někdo dá více, budeme samozřejmě rádi. Výtěžek použijeme na provoz domova, především na pokrytí nákladů spojených s vybudováním kanalizační přípojky,“ řekl vedoucí.

Kromě vystoupení známých interpretů si budou moci návštěvníci zakoupit výrobky klientů a občerstvení. Pořadatelé počítají s několika tisíci návštěvníků, i když na množství publika bude mít velký vliv počasí. Na zahradu se prý vejde až pět tisíc lidí.

V současné době bydlí v Domově dobré vůle třináct stálých obyvatel, kteří potřebují čtyřiadvacetihodinovou péči. Kromě nich do domova pravidelně dochází i klienti do denního centra. Ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková, pod jehož působení domov spadá, zhodnotila jeho desetileté působení. „Snažíme se všechny začlenit alespoň trochu do normálního života. Klienti se různě potkávají na našich akcích nebo i ve škole Slunce, čili jejich integrita je dobrá,“ řekla Dvořáková.

Jediné, co prý schází, jsou finance, a proto se musí Nadace Slunce spolehnout na sebe. „Pořádáme řadu akcí, představení, koncertů a výstav. K jubileu bychom si nejvíce přáli hodně štěstí, zdraví a také štědré sponzory,“ uzavřela ředitelka Dvořáková.

Mediálním partnerem akce je Kladenský deník.