Čtenářům přináší   čtrnáct rybářských povídek. Autor má totiž k řekám, zejména k Berounce, velmi blízko.
„Je to určitá mozaika příběhů, které jsem jako rybář zažil, ale i příběhů mých přátel. Snažil jsem se je okořenit romantikou a humorem," prozradil Kladenskému deníku Luděk Švorc.

„Povídky nejsou psané jenom pro rybáře, ale pro všechny lidi, kteří mají rádi přírodu. Vlastní rybářské akty tvoří jen část, spíše se snažím   popsat krásu a poezii řek a jejich okolí," říká autor s tím, že příběhy se odehrávají nejen na břehu zmíněné Berounky, ale i Sázavy a na dalších místech.
Housle pod vodou jsou už devátou  vlastní publikací Luďka Švorce, na dalších třech se podílel jako spoluautor.

Úvod ke knižní novince napsal  šéfredaktor časopisu Rybářství Vladimír Urban. Ten v něm Luďka Švorce hodnotí nejen jako spisovatele, fotografa a rybáře, ale také jako básníka světel, stínů a slov, romantika a dobrého kamaráda.

Ilustrace ke knize Housle pod vodou vytvořila výtvarnice Marcela Alfonso. Ta s Luďkem Švorcem spolupracuje i na další připravované knize.
„Je už dokončena, nyní zbývá to nejtěžší, najít sponzory, kteří by její vydání finančně podpořili. Jedná se o knihu nazvanou Kladenské pohádky," nastínil Luděk Švorc. Zároveň se svěřil s tím, že je velmi rád, že se mu  Housle pod vodou podařilo vydat u známého pražského nakladatelství.