Milovníci historických vozidel dorazili na přehlídku na pomezí kladenského, lounského a rakovnického okresu v deset dopoledne, kde vystavili své nablýskané krasavce. A bylo se nač dívat a co obdivovat. Osobních automobilů dorazilo letos 179, motocyklů 99, terénních vozidel 28, traktorů 13 a 2 autobusy. Parádní podívanou spojenou se čtyřicetikilometrovou vyjížďkou si nenechala ujít ani herečka Jaroslava Obermaierová, která přijela na setkání se synem i se svým psím parťákem.

Veteránský závod Slánský okruh 2022 byl plný legend a věnovaný značce Praga.
VIDEO, FOTO: Slaným projely skvosty mezi veterány. Unikátem byl otevřený autobus

Každý, kdo se hříškovského srazu zúčastnil, pracoval do poslední chvíle na tom, aby právě jeho veterán zaujal a na trase neselhal. Někdo dával vozidlo dokupy jen pár hodin před startem, jako například Vladimír Čermák ze Žerotína. „Ještě v pátek v sedm hodin večer byla moje motorka rozebraná na díly. Dělal jsem na ní i v noci, abych mohl do Hříškova přijet. Neseděl jsem na ní šestnáct let. A povedlo se. Start jsem stihl a čézeta s lodičkou nezklamala,“ potvrdil třiačtyřicetiletý majitel, který dorazil na motocyklu ČZ 250 z roku 1961 i se synem.

Motoristé nastartovali stroje v pravé poledne a vyjeli na trasu po okolních obcích, aby si za příjemného počasí užili i zdejší pěknou krajinu. Účastníci akce zamířili z Hříškova na Bedřichovice, Sulec, Panenský Týnec, Toužetín, Donín, Vrbno nad Lesy, Hřivčice, Peruc, Slavětín, Veltěže, Černčice, Blšany u Loun, Cítoliby, Brloh, Smolnici. Odpoledne se vrátili k vyhlášení výsledků k hříškovské sokolovně.

Vítězný pohár získala i starostka

I tentokrát měli diváci možnost se zapojit do ankety o 3 nejhezčí vozidla ve 4 soutěžních kategoriích - osobní automobil, terénní vozidlo, motocykl a traktor. Rozdáno bylo celkem 18 pohárů. Poháry za 1. 2. a 3. místo nesou název Cena starostky obce. Oceněna byla kromě pořadatele v neposlední řadě starostka Hříškova Jana Kalašová.

Díky podpoře obce a štědrým sponzorům, byly tentokrát i velmi zajímavé ceny pro vítěze. Nechyběla autokosmetika, masové výrobky, stejně jako knižní publikace o Hříškovu. K chuti přišly i výtečné posvícenské koláčky ze soukromého pekařství. Skvělý byl též doprovodný program a stejně tak pouťové atrakce pro nejmenší. Moderování akce a ozvučení se zhostil Luboš Zbořil.

„Jsme velice rádi za tak obrovskou účast, za pomoc a spolupráci všech, kteří se zapojili. Je to pro nás s dcerou obrovská odměna za týdny příprav, které setkání věnujeme. Snažíme se hlavně o přátelskou a domáckou atmosféru, a to je podle mého mínění právě to, co k nám lidi přivádí a rádi se do Hříškova vracejí," uzavřel pořadatel a sběratel veteránů Jindřich Kabourek.

Jména vítězů přineseme později.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.