V nabídce byly vyhlášené speciality nebo tradiční nápoje. Nechybělo ani zábavní odpoledne pro děti a hudební program. Svoji produkci představila slánská kapela Madam Royal, která je vítězem letošního hlasování veřejnosti o nejoblíbenější začínající kapeluv hudební soutěži středočeská Skutečná liga. V programu nechyběla dále kapela Eddie Stoilow a zpěvačka Šárka Vaňková. Svátek gastronomie pořádaný u příležitosti českého předsednictví v Radě EU navštívila v Kladně i středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Putovní festival navštívil celkem 11 středočeských měst a nabídl to nejlepší z chutí a vůní Evropy. I v největším středočeském městě se gurmáni pochutnali na pravých italských těstovinách, maďarském guláši, francouzském víně, německých klobásách, na pivu, polských pirohách, řeckém tzatziki a mnoha dalších evropských pochoutkách.

Pro děti byly připravené soutěže, skákací hrad nebo malování na obličej. Odrostlejší děti a dospělí návštěvníci mohli otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.

Evropské speciality

„Do zahraničí mnohdy cestujeme za místní kuchyní, v Kladně mohli návštěvníci ochutnat evropské speciality na jednom místě. Festival tak přítomné přenesl do různých kulinářských koutů Evropy a kromě toho si mohli zájemci prohlédnou i kladenské památky," řekl Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Celý festival zaštítil Mikuláš Bek, ministr pro evropské záležitosti ČR. Součástí akce byla i panelová výstava o oceněných stavbách realizovaných z evropských finančních prostředků na území středních Čech.