Jary Tauber o sobě dává vědět v těchto dnech také videoklipem k další písni z debutového alba Projdeme tmou. Zarapoval si v ní známý moderátor Tomáš Kraus a hlavní roli v klipu má Miss Global 2019 Karolína Kokešová.

Naživo si mohou Taubera poslechnout jeho fanoušci v kladenském hudebním klubu Poldofka už v sobotu 17. prosince od 20 hodin.

| Video: Youtube

Kladenský muzikant se stal držitelem titulu Objev roku na Českém rozhlasu Dvojka. Při předávání cen Legendy Nočního proudu 2022 v Paláci Žofín byl ve společnosti dalších oceněných hudebních stálic. „Noční proud vysílá Český rozhlas už třicet let a ceny si vážím tím spíše, že jde o veřejnoprávní rádio a dostal jsem ji od profíků, kteří hudbě skutečně rozumějí," říká Tauber.

V zahraničí si zahrál díky Petru Jandovi, s nímž se před lety seznámil na konzervatoři, kde studoval. Od té doby je pojí pracovní vztah i přátelství. „Jinak bych si na začátku své kariéry v Americe asi horko těžko zahrál. Můžu říci, že základna, která mi tam fandí, je někdy hlasitější než v Čechách," vypráví.

Koncerty a další album

Podle svých slov má štěstí na lidi. „Mám super manažera/kolegu Jardu Nykla, který je mým dlouholetým kamarádem. Letos jsme s mou kapelou po covidu konečně poprvé pořádně vyjeli po Čechách a věřím, že další sezona bude ještě lepší než ta letošní. Za rok za dva bych pak rád vydal další album," plánuje.

Už v příštím roce zamýšlí udělat s kapelou klubové turné. V Kladně zatím vystupovali hlavně v hudebním klubu Auto Da Fé. „Čtyři roky tam pořádáme festival Aurora. Dosud byl multižánrový, nově bychom šli rádi spíše cestou rocku nebo popu a přenesli festival do většího prostoru, například do kladenského brownfieldu Strojovna," dodává.

Aurora je i název Agentury v rámci níž Tauber s Nyklem pořádají také benefiční akce. „Díky tomu jsem se stal například ambasadorem neziskové organizace Altaica, která zachraňuje tygry ve volné přírodě, nebo jsem byl osloven ke spolupráci s Denním stacionářem Druhý život v Kladně. Barevnost toho, co dělám, mě baví,“ vysvětluje s tím, že nakonec se ale většina projektů stáčí stejně k hudbě. Patří mezi ně třeba i skládání muziky pro dětský projekt Karol a Kvído.