Kromě nářezu třicítky kapel byl i tentokrát tento dvoudenní festival charitativní, a to na pomoc nemocnému Štěpánkovi a kampani Pálí nás to - určené dětem po popáleninách.

„Všechno proběhlo skvěle a bez incidentů za dodržení přísných hygienických podmínek, včetně stanového městečka. Bonusem je i nové sociální zařízení v letňáku, takže to bylo ještě lepší než v jiných letech. Dorazili nejen dospělí, ale i řada dětí, které mají vstup zdarma a vozíčkáři. V neděli už bylo v letňáku po festivalu perfektně uklizeno a připraveno k večernímu promítání. Myslím, že spokojenost je na všech stranách,“ dodává muzikant Sváťa Šváb.

Stejně jako loni, čeká kapelu nyní příprava zimního Valníku, který se naposledy konal v sále Městského centra Grand. „Ten letošní byl v lednu. Pokud vše dobře půjde a nezasáhne covid, rádi bychom uspořádali počátkem roku opět zimní část. Před tím nás ale čeká 17. října naše velká premiéra v pražské Lucerně ve velkém sále, kde s naší kapelou Totální nasazení oslavíme 30 let působení na české hudební scéně," uzavřel Šváb.