V současnosti provozuje Slunce na Kladensku nejen školy a školku, ale také chráněné dílny a další zařízení pro osoby s handicapem. V areálu Botanika v Horním Bezděkově se tak v uplynulých dnech uskutečnil charitativní turnaj Golf pro Slunce, kterého se zúčastnilo 33 hráčů.

Zatímco golfisté hráli, sjeli se žáci a děti ze všech škol Slunce a zazpívali si a zatancovali s Inkou Rybářovou a tančícím klaunem. S kšiltovkami s logem Slunce, které děti dostaly k 30. výročí, skotačily na známé dětské hity. Hned po vystoupení následoval dětský raut, při kterém obsluhovali zaměstnanci chráněné Kavárny Slunce. Všeho bylo dost - hranolky, řízky, sekaná, dorty, sladkosti i zmrzlina, aby si hosté pochutnali.

Po poledni měl v programu hlavní roli nový kalendář Slunce. Na řadu přišel jeho slavnostní křest. Pokřtěn byl společně s patronkou a producentkou kalendáře Lucií Silkenovou a fotografkou Bárou Havlíčkovou. Kmotrů bylo hned několik - starostka Unhoště Iveta Koulová, členka správní rady Nadačního fondu Slunce pro všechny Jaroslava Zemková z Univerzity Karlovy z Prahy a předseda představenstva Obecního domu Vlastimil Ježek. Zazpívali Monika Sonk, Lucie Silkenová za doprovodu Vladimíra Albrechta a František Konvalinka. Dalšími kmotrami byly herečka a zpěvačka Zuzana Žáková, moderátorka Eva Čejková, vizážistka Simona Puchýřová a samozřejmě zakladatelka Blanka Dvořáková s dětmi ze Slunce.

„Odpoledne jsme si mohli prohlédnout výstavu obrazů na plechu Heleny Kroftové Leisztner, která za námi také přijela. Před podvečerním programem jsme vyhlašovali vítěze golfového turnaje a zahájili dražbu obrazu s golfovou tématikou. Ceny vítězům jednotlivých kategorií turnaje předávala herečka a zpěvačka Zuzana Žáková. Dárky zajistila firma Ryor a Nadační fond Slunce pro všechny,“ řekla Blanka Dvořáková a dodala: „Velkou radost nám udělali všichni naši přátelé a podporovatelé, kteří s námi přijeli slavit. Dokonce dorazili poblahopřát i naši přátelé z Častolovic od paní hraběnky Sternbergové.“

Za účasti Petra Macháčka, Jakuba Šafra, Zuzany Žákové, Petra Bendla, Moniky Sonk, Radky Fišarové a kapely Corbel Brothers z Unhoště proběhl večerní koncert a společenské posezení se skvělou moderací Františka Konvalinky a tombolou, ve které každý získal hodnotné ceny. A na závěr přišlo obrovské překvapení v podobě Milana Fialy, který zazpíval největší hity Karla Gotta. A to už se roztančil a rozezpíval celý sál, kde bylo kolem 150 lidí.

„Poděkování za krásnou akci proto náleží zejména předsedovi představenstva společnosti Vyšehrad 2000 Group Jaroslavu Novákovi a celé Botanice za pohostinnost, která také přispěla k příjemné atmosféře celého dne. Konec konců, známe se celých 30 let a něco už jsme spolu prožili. Věříme v další spolupráci. Den se ohromně povedl a uzavřel tak sérii akcí, kterými jsme si připomněli a oslavili 30. výročí založení školy a potažmo celého Slunce,“ uzavřela dlouholetá ředitelka škol Slunce Blanka Dvořáková, po které převzal před několika lety štafetu její syn Jakub.