Co vše fanoušci Katapultu uslyší i uvidí a co všechno mohou zítra očekávat? Na to Kladenskému deníku odpovídal člověk nejpovolanější –  frontman kapely Olda Říha.

Na co se mohou návštěvníci těšit? Máte připraveno něco zvláštního?
Katapult má letos speciální program s názvem 50 let hraju rock. To znamená, že Olda Říha, ten podivný chlápek, co je chvíli tlustej a chvíli hubenej, někdy naštvanej a veselej, stojí padesát let na jevišti.  S Katapultem jsme připravili speciální program dlouhý více než dvě a půl hodiny a odehraje se v něm úplně všecko z mého rockového života.

Co to znamená?
To znamená, že fanoušci uslyší ty největší hity od Katapultu i současné fláky, které lítají na internetu. Bude čas vzpomenout si také na mé mládí a rok 1963, kdy jsem začínal. Zahrajeme některé písničky z této doby, aby lidé věděli, z čeho jsem vzešel nejen já, ale i Katapult. Koncert bude plný emocí a energie, tak jako Katapult. Navíc to bude poslední velké open air, čili to bude nostalgické. Léto jsme prožili na velkých vlastních koncertech i festivalech a bude příjemné zakončit to takovýmto speciálním koncertem v Zichovci.

Neměl jste problém Zichovec najít? Nebo už jste o něm někdy slyšel?
Když jsem jel do Zichovce, měl jsem přesně takový pocit, o jakém zpíváme v jedné z naší písni: je to poprvé. Skutečně jsem měl dojem, že po dlouhé době jedu někam poprvé, protože jsem o Zichovci neměl ani tušení, a to se mi docela líbilo. Za padesát let, co hraji, jsem projel Českou republiku křížem krážem, nahoru dolů a najednou jsem přijížděl do kraje, který jsem vůbec neznal. Bylo to vzrušující. Navíc budeme konečně zase po letech hrát někde poprvé. Samozřejmě jsem si Zichovec zadal do navigace, abych nepřijel pozdě. Když jsem přijížděl na místo a uviděl jsem vesnici a pivovar, začínal jsem cítit energii.

Proč jste si pro koncert vybral tréninkové hřiště SK Zichovec?
Protože se mi tam strašně líbilo. To místo má určité kouzlo. Byly mi nabídnuty tři varianty a já jsem si vybral pěkné tréninkové hřiště, které je přírodně ohraničené a koncert zde bude bez nejmenších problémů. Navíc se tam vejde, řekl bych až 1500 lidí.  Jsem nadšený, že si zahraji někde úplně poprvé. Bude to jako za mlada!

Už jste měl možnost ochutnat Zichovecké pivo?
Chytám se na to při koncertu. Budeme totiž stavět pódium už od božího rána, takže bude dost času zajít do pivovaru na ochutnávku. Pivíčko máme rádi, to se přiznáme, ale pijeme ho málo, nemůžeme si dovolit se udělat veselými, jelikož koncert bude hektický, ale můžeme si to užít tak, abychom byli ve formě.

Mají takovéto koncerty na vesnici jinou atmosféru než když hrajete ve velkých městech?
Atmosféra koncertů Katapultu je všude stejná. Energie a emoce, které jdou z jeviště, a publikum nám je potom vrací a to sepětí s lidmi vám doslova dovolí zapomenout na to, kde jste. Prostě jste na nějakém kouzelném místě a je jedno, jestli je to velkoměsto nebo nejmenší vesnička. Mohu říct, že se mi zdá, jakoby lidé rádi chodili spíše na ty v uvozovkách vesnické koncerty do svého prostředí, které znají a cítí se v něm dobře. Máme větší návštěvnost na vesnicích než ve velkoměstech. Ta móda, kdy se lidé z obcí jezdili na koncerty bavit do Prahy, se otáčí.