Kdo je nejoblíbenější zpěvák? Která zpěvačka má nejhezčí hlas? A jaká skupina má nejvíce fanoušků? Máme u nás nějaké pěvecké talenty? Který Dj. mě dokáže na parketu nejvíce rozpálit? Na jakou hudební akci letošního roku nejraději vzpomínám?

To jsou otázky, které mají jedno společné – anketu Kladenského deníku o nejoblíbenější hudební interprety regionu.

Anketu znáte. Setkali jste se s ní před pár měsíci, kdy jsme hledali hudebníky loňského roku. A nyní se budeme společně snažit najít ty letošní. V anketě, která nově získala název Kladenský Otík 2010.

Záměrně opakujeme nejoblíbenější. Hledat totiž nejlepšího jednoduše nejde. Každý hudebník v našem okolí má své fanoušky, přátele. A ti fandí právě jemu. A jak bychom také mohli toho nejlepšího hledat? Jak ten nejlepší vypadá? Dokáže zpívat deset hodin bez přestávky? Z hrdla se mu na svět vydá hlas s největším decibelovým nářezem? Všichni uznáme, že nejlepší neexistuje. Nejoblíbenějšího však nalézt můžeme. Bude to ten, který od čtenářů Kladenského deníku a návštěvníků webových stránek dostane nejvíce hlasů.

A protože každá anketa má mít svůj název, má i ta naše. Jmenuje se Kladenský Otík. Slavíků, Lvů a Els je kolem nás spousta. Ale typicky český název téměř vymřel. Proto máme Otíka.

Anketní kupony pravidelně naleznete v tištěném vydání Kladenského dníku. Zároveň anketa odstartovala i na internetu.

Fanoušci muziky na Kladensku a Slánsku budou hledat nejoblíbenější zpěváky, zpěvačky, skupiny, pěvecké naděje do 18 let, dýdžeje a hudební počin roku. Navíc zakládáme Síň slávy, do níž uvedeme osobnost, která se zasloužila o rozvoj hudby v regionu.

A je na vás, kolik kuponů zašlete, kolikrát zaškrtnete jméno svého oblíbeného favorita nebo ho označíte v internetové části ankety. Vyhlášení výsledků hudební ankety se uskuteční 11. prosince v rámci pravidelných sobotních programů na kladenské pěší zóně.

Časté dotazy k anketě Kladenský Otík 2010

Jak mám hlasovat prostřednictvím kuponů z tištěné verze Kladenského deníku?
Vystřihněte anketní kupon. Vyplňte jméno, příjmení a kontaktní údaje (z došlých odpovědí budeme losovat deset čtenářů, kteří získají od redakce dárek). Zaškrtněte v každé kategorii tři interprety (pouze u kategorie Talent do 18 let je výjimka, kdy vzhledem k počtu nominovaných zaškrtněte jen jednoho interpreta). Kupony shromažďujte a nejpozději do 24. listopadu do 12 hodin doneste osobně nebo doručte poštou na adresu redakce Kladenského deníku, Váňova ulice 3180, Kladno 272 01. Platí pouze originální kupony otištěné v Deníku.

Jak hlasovat na internetových stránkách www.kladensky.denik.cz?
Označte interpreta v příslušné kategorii (u skupin je vzhledem k velkému počtu nominací rozdělena podle abecedního pořadí do více podkategorií). Hlasovat v každé kategorii můžete vždy jednou za 60 minut.

Jak bude určeno celkové pořadí?
Celkové pořadí bude určeno následovně: Počet hlasů v tištěném vydání Kladenského deníku určí pořadí deníkovské sekce. Webové hlasování určí pořadí webové sekce. Následně sečteme pořadí z obou sekcí. A právě jejich součet určí celkové pořadí – čím menší výsledný součet pořadí, tím lepší umístění.

Kde se mohu dozvědět další informace?
Pokud budete mít jakékoliv připomínky či dotazy k anketě Kladenký Otík, neváhejte, pište do diskuze připojené k jednotlivým kategoriím na webových stránkách, volejte telefonicky do redakce Kladenského deníku (312 247 931) nebo pište maijlem na robert.bozovsky@denik.cz.

Kdy a kde se uskuteční vyhlášení výsledků ankety?
V současnosti jednáme s pořadateli pravidelných sobotních kulturních programů na kladenské pěší zóně. Zde by měly být 11. prosince vyhlášeny výsledky ankety. Připravován je bohatý hudební doprovodný program.

Hlasování - kapely A-J:kladensky.denik.cz/kultura_region/skupiny20101031.html

Hlasování - kapely K-R: kladensky.denik.cz/kultura_region/kapelykr20101031.html

Hlasování - kapely S-Z:kladensky.denik.cz/kultura_region/kapelysz20101031.html

Hlasování - zpěváci: kladensky.denik.cz/kultura_region/zpevak20101031.html

Hlasování - zpěvačky: kladensky.denik.cz/kultura_region/zpevacky20101031.html

Hlasování - talent do 18 let: kladensky.denik.cz/kultura_region/talentdo18let20101031.html

Hlasování - dj.: kladensky.denik.cz/kultura_region/dj20101031.html

Hlasování - hudební počin roku: kladensky.denik.cz/kultura_region/hudebnipocinroku20101031.html