Při vstupu do sálu si nemůže příchozí nepovšimnout radostných velkých rudých nápisů připevněných na stěnách. Na každém stole uvítá návštěvníka nádherný sytě červený karafiát a pod heslem jednoznačně se hlásícím k lidové soudržnosti a vděčnosti za mír, nemůže být nikomu smutno. Vždyť co může být krásnějšího než vyrůstat v Československé socialistické republice?

Přesně v takovém duchu se nesl letošní slavnostní ples v činohře Středočeského divadla Kladno. Jak jistě každý poznal, téma již osmého ročníku byl rok 1989 a konec šílených osmdesátých let. Hosté a návštěvníci si tak mohli s hereckým souborem kladenského divadla zavzpomínat na revoluční dobu a do jisté míry také zhodnotit její zásadní roli v budoucnosti celého státu. Vše bylo přeneseno do vtipnější a zábavnější formy.

Kromě tance a losování netradiční tomboly se mohli diváci pobavit i prostřednictvím hereckého souboru, jehož členové vzpomínali na své osobní dojmy ze sametové revoluce. Svérázně se také vypořádali s otázkami a křivdami komunismu, když po svém zřídili domnělého bývalého komunistického funkcionáře. Na jeho hlavě jistě nikdy nebylo tolik šlehačky smíchané s kečupem a hořčicí.

Jak Kladenskému deníku řekla ředitelka Středočeského divadla Blanka Bendlová, volba tohoto tématu byla nabíledni. „Každý ročník je laděný do nějakého stylu, loni plesu vládla ekonomická krize. Tento rok nešlo pominout dvacáté výročí revoluce 1989, které jsme si vzali za styl výzdoby. Lidé si zavzpomínali na staré doby a na plese mohli potkat například Antonína Zápotockého. Taneční parket byl jako vždy na jevišti a výzdoba parodovala komunistická hesla. Této době odpovídaly také krátké vtipné scénky, které si herci pro návštěvníky připravovali,“ popsala atmosféru plesu Bendlová.

V mnoha ohledech si zachoval divadelní ples svou tvář, takže nechyběla tradiční tombola, vyhlášení nejoriginálnějšího tanečního páru či velmi oblíbená a mnohými dámami netrpělivě očekávaná divácká volenka. Čili jedinečná možnost zatančit si se svým oblíbeným hercem.

„Krátce před půlnocí vystoupila také populární kapela Beat či nebeat složená z herců kladenského divadla. Zahráli písničky z aktuálního muzikálu Čtyři vraždy stačí, drahoušku a jiné známé písně,“ uzavřela ředitelka Středočeského divadla Kladno.