Kocouři z Poldovky vyprávějí o dvou malých kocourcích zanechaných napospas osudu v krabici u poldovské vrátnice. Nalezenců se ujme trojice údržbářů z válcoven a později i statný kocour Šrám, s nímž kocourci zažijí v továrně různá dobrodružství včetně napínavého boje s potkany.


Čest pokřtít jednu z prvních pohádkových knížek odehrávající se v prostředí těžkého průmyslu mělo básnické duo Petr Petříček a Olga Fikrlová. „Knížka je úžasná. S Luďkem jsme dlouholetí přátelé, spolupracovali jsme také po pracovní stránce. Měl jsem to štěstí, že mi čas od času některou kapitolu poslal, už když knihu psal. Luděk Švorc má jedinečnou schopnost o obyčejných věcech psát náramně poeticky. Mám radost, že knížka je na světě a přeji kocourům šťastnou cestu k srdcím všech čtenářů," nechal se slyšet Petr Petříček.

Slova chvály byla slyšet také z úst kmotry Olgy Fikrlové. „Motiv knihy se mi moc líbí, myslím si, že kniha bude mít u čtenářů úspěch. Je strašně složité psát příběhy o jednom místě. A právě knihy Luďka Švorce jsou většinou situovány do okolí Kladna. Luďkovi jsem navíc vděčna za to, že jsem sama začala vydávat knížky. Před lety mě totiž oslovil s tím, proč pořád píši jen do šuplíku," řekla.

Po samotném křtu si ještě zúčastnění vyslechli úryvek z knihy, následně si každý mohl pohádkovou knihu zakoupit a nechat si ji podepsat od samotného autora.


„Kniha se mi líbí v tom, že je zcela jiná, než knihy, které jsme vydávali v minulosti. Tentokrát je určena spíše pro větší děti. Také je více dobrodružnější, o což se zasluhuje zasazení děje na Poldovku," uvedl pro Kladenský deník editor knihy Roman Hájek, který je zároveň součástí spolku Halda, který knihu uvádí do knihkupectví.

Luděk Švorc na Poldovce deset let pracoval a podle svých slov má na ni ty nejkrásnější vzpomínky. „Chtěl jsem proto práci v ní i její zvláštní tovární krásu připomenout i dnešním dětem," říká spisovatel Luděk Švorc, pro kterého jsou Kocouři z Poldovky už čtvrtou knížkou pro děti. „Jde samozřejmě o pohádku, ale vše, co v ní píšu, je odpozorováno životem. Včetně hlavního námětu. O zatoulané kočky jsme se na Poldovce skutečně starali," doplňuje autor.