„Na portálu Hithit.com jsme spustili projekt, v němž žádáme o příspěvek na natočení dokumentárního filmu o Poldi, respektive o příspěvek na digitalizaci unikátních archivních filmů. Filmy si huť Poldi nechala natáčet již od roku 1915. Jejich digitalizaci by provedla Česká televize. Každý, kdo na projekt přispěje, dostane drobný dárek, stejně jako je tomu u jiných projektů na tomto portálu," uvedl za tvůrce snímku Příběh jedné vesnice Roman Rezek.

Pokračování Příběhu jedné vesnice se chce věnovat historii hutí, díky kterým město vzniklo. Pomocí unikátních záběrů je cílem ukázat mladé generaci, co doopravdy Poldi znamenala.

Dokumentární film financují jeho tvůrci z vlastního omezeného rozpočtu. Ten pokrývá poplatky za nájem natáčecí techniky a specializovaných pracovišť, dopravu, prohlídky, natáčení, stovky hodin příprav, projekcí…

„To je důvod, proč jsme si dovolili požádat Kladeňáky, srdcaře, patrioty, odborníky a znalce v oboru nebo historii o příspěvek na digitalizaci nalezených filmových unikátů pro potřeby druhého dílu našeho dokumentu a pro jejich záchranu. Ať už jde o propagandu minulého režimu nebo ne, pokládáme za důležité zachovat je pro budoucnost, zdokumentovat současný stav huti Poldi, vzpomínky a názory současníků a hodnocení nechat na příštích generacích, jestli je to bude zajímat. Pokud to teď neuděláme my, nikdo jiný to neudělá," vysvětlil Roman Rezek.

Areál hutí se den po dni mění a postupně mizí. Tvůrci filmu věří, že se jim podaří zachovat ho alespoň v uceleně zpracovaném snímku. Film bude určen opět k volnému šíření prostřednictvím YouTube a sdílení na sociálních sítích. Vydáno bude jako u Příběhu jedné vesnice DVD a BD a šířeno pouze za jeho výrobní náklady.

„Přispět na projekt Industriální příběh Kladna můžete prostřednictvím portálu Hithit.com, který zaručí, že pokud cílová částka příspěvku nebude vybrána, dostanete své peníze zpět a my budeme muset napnout více svých sil k dokončení projektu. A pokud vše dopadne dobře a částka bude vybrána, za svůj příspěvek obdržíte dárky, které si vyberete, nebo o které v rámci příspěvku požádáte," doplnil Roman Rezek.