Setkání bylo zahájeno průvodem k pomníku padlých a položením věnce. Následovalo dekorování zasloužilých členů poštovického hasičského sboru, kteří převzali z rukou kolegů ocenění.

Program byl po celý den pestrý a podívanou si užili jak dospělí, tak děti. Příchozí si mohli prohlížet soudobou i historickou hasičkou techniku. K největším skvostům patřila zlonická stříkačka Ztratílek z roku 1929, první motorová poštovická stříkačka z roku 1933 a nebo koňmi tažená stříkačka na ruční pohon z Vraného.

V programové nabídce publikum velmi ocenilo záchranu osob z havarovaného automobilu. Poštovičtí dělali figuranty, kterých bylo celkem pět. O vyproštění z vozu se postarali hasiči ze Zlonic. Všichni namaskovaní zranění byli předáni zdravotníkům. Pražští vodní záchranáři dále předvedli ve vodní nádrži záchranu tonoucích osob. Se zástupci Českého červeného kříže si na jejich stanovišti návštěvníci vyzkoušeli první pomoc i resuscitaci na figuríně. Velký potlesk sklidila i policejní psovodka se svým čtyřnohým parťákem, který předvedl například ukázku vyhledávání drog a další psí dovednosti.

Jelikož SDH Poštovice má aktuálně 89 členů, z toho okolo 53 aktivních, a také vydatnou dětskou základnu, předvedli mladší i starší žáci před zraky všech požární útok pod dohledem svých vedoucích Venduly Černé a Jany Bláhové. Jak potvrdil velitel sboru Pavel Kroutil, mladí svěřenci se účastní celoročně různých hasičských soutěží a soustředění, kde sklízí nezřídka úspěchy, ať se jedná Podřipskou hasičkou ligu, noční závod v Hýskově, v Lánech i jinde v okrese. Mimo to nechyběl doprovodný program pro nejmenší v podobě dílniček, tetování a stejně tak stánky s hasičkou technikou. O sladké pohoštění se postaraly členky SDH Poštovice.

„Po celou dobu slavností nám až do odpoledne vyšlo počasí. Vrcholem oslav měla být hasičská zábava, ale déšť nás ze hřiště vyhnal. Zábavu proto přesouváme na jiný termín a uspořádáme ji náhradou v srpnu. Všem, kteří se slavností zúčastnili a obětavě pomáhali, patří naše obrovské poděkování a stejně tak velmi děkujeme za podporu vedení naší obce v čele se starostou Davidem Kynclem," uzavřel velitel SDH Poštovice. Sbor je zařazen jako jednotka JPO 5, která primárně zasahuje při požárech a dalších živelních pohormách. Naposledy pomáhali Poštovičtí například kolegům při velkých požárech v Hřensku a před lety i při povodních v Kralupech nad Vltavou.