Jak uvedl Daniel Koleška, vedoucí vzdělávání v Zooparku Zájezd, v inkubátoru byla vejce od 23. října, inkubace tedy trvala přibližně 70 dnů. "To je u tohoto druhu normální doba. Malé felsumy jsou ihned po vylíhnutí z vajec samostatné. Nějakou dobu tráví zbytky žloutkového váčku a zanedlouho se začnou živit normální potravou. Tou je především hmyz, ale v přírodě olizují i nektar z květů," dodal Koleška.

Felsuma madagaskarská je zeleně zbarvený gekon s výrazně červenými skvrnami na většině těla. Felsumy si jazykem olizují oko. "Může se to zdát neuvěřitelné, ale felsumy madagaskarské takový kousek skutečně dovedou. Protože nemají oční víčka (ve skutečnosti jsou srostlá a průhledná), čistí si, podobně jako i jiné druhy gekonů, oči od nečistot pomocí dlouhého lepkavého jazyka," vysvětlil Koleška. 

Alexander Bulava se narodil jako první letošní miminko ve slánské porodnici 1. ledna v 12:38 hodin.
Prvním miminkem Kladenska je Alexander. Narodil se ve slánské porodnici

Není to ovšem jediná superschopnost, kterou disponují. Jejich prsty jsou vybaveny speciálními lamelami, které zajišťují bezpečný pohyb i po naprosto hladkém povrchu. Proto je můžete především ráno po otevření expozice vidět na předním skle a prohlédnout si tak i jejich spodní část těla. 

„Ale pozor, bývají tam především v době, kdy se potřebují vyprázdnit. Z nějakého důvodu si jako nejvhodnější místo feslumy vybraly právě přední sklo terária. Radost z toho nemají chovatelé, kteří musí skla o to usilovněji čistit,“ říká se smíchem Daniel Koleška.

Oblíbenou pochoutkou těchto gekonů je banán. "V jejich domovině na Madagaskaru se s tímto druhem můžete setkat celkem běžně v lesích, na plantážích, ale i poblíž lidských sídel. Toho využíváme i my a máme několik felsum v pavilonu Terária na volno. Prohánějí se mezi terárii a chytají uprchlé cvrčky. Je to takový přirozený regulátor krmného hmyzu,“ uzavřel Koleška.

Nejen Terária, ale i celý Zoopark Zájezd je i v zimě otevřený každý den od 10 do 16 hodin. Kromě dvou druhů felsum (madagaskarské a Pasteurovy) zde mohou návštěvníci vidět největší veřejně dostupnou kolekci chameleonů, vzácné leguány, barevné žáby z Jižní a Střední Ameriky a mnoho dalších zoologických rarit.