Návštěvníci výstavy pod širým nebem se mohou prostřednictvím vystavených fotografií setkat s Jiřím Menzelem, Václavem Havlem, Madeleine Albrigtovou či s cestovatelskou dvojicí Zikmund a Hanzelka. Mezi osobnosti, které v botanické zahradě v Troji zanechaly své kořeny, jsou také zpěvačka Lucie Bílá, houslista Pavel Šporcl a zpěvák Karel Gott.

Na Stezce osobností nechybějí ani rostliny, které vysadili významní čeští sportovci jako Josef Masopust, Věra Čáslavská, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová nebo proslulí čeští filmaři Miloš Forman a Miroslav Ondříček. Své stopy tu zanechala i největší jména české medicíny – Bohdan Pomahač, Jan Pirk, Josef Koutecký a významní čeští neurochirurgové Benešovi. A své kořeny tu mají i vzácné a významné osobnosti mezinárodního významu jako sir Nicholas Winton nebo Jeho Svatost 14. dalajlama.

Projekt láká domácí i zahraniční návštěvníky

Do projektu botanické zahrady a Dariny Miklovičové se za dobu jeho existence, tedy od roku 2009, zapojilo již 107 významných osobností dnešního světa. „Vybudovali jsme unikátní Stezku osobností celosvětového významu. Projekt láká domácí i zahraniční návštěvníky, kteří se alespoň pomyslně mohou setkat se zajímavými lidmi,“ uvedl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hlavního města Prahy.

„Městu Slaný patří poděkování za prostor pro putovní výstavu, která poukazuje na unikátní projekt, jež spojuje vzácné druhy rostlin ze sbírek naší zahrady a význačné osobnosti z různých oblastí našeho života. V letošním roce přibudou další zajímavá jména. Tímto bych rovněž všechny zájemce, nejen o projekt Kořeny osobností, pozval do naší zahrady“ dodal.

Putovní výstava Kořeny osobností se následně přesune do Poděbrad a pak bude pokračovat do dalších českých měst. I v letošním roce bude Stezka osobností v pražské botanické zahradě doplněna význačnými jmény. Návštěvníci zahrady v této sezóně získají k rodinné vstupence brožurku s mapkou a informacemi o Stezce osobností, aby se mohli seznámit s největšími osobnostmi 20. a 21. století ve spojitosti se vzácnými a ohroženými zástupci rostlinné říše.