Před deseti lety odehráli svůj první koncert v narvaném sále klubu Dividýlka ve Slaném. Nutno říci, že před sálem plným především rodinných příslušníků a kamarádů. Za tu dobu se ledacos významného událo. Kapela prošla obměnou několika členů a vyzkoušela několik báječných zpěvaček, aby se nakonec ustálila na sestavě čítající 9 hudebníků.

Pravidelně se RFO objevují v programech menších českých hudebních festivalů, především těch se zaměřením na reggae, ska a spřízněné žánry. Každoročně také sami pořádají malý hudební festival Soul Food Night, na který si do Slaného zvou zajímavé hudební hosty. Na letošní výroční desátý Soul Food Night si RFO pozvali legendární Babalet, jednu z prvních českých kapel hrajících reggae.  Druhým hostem bude domácí formace, dnes již také skoro legendární a delší dobu nehrající, skupina Kujooni.

Desátý ročník a deset let kapely si ovšem žádají ještě něco navíc. Onou pověstnou třešinkou na dortu tak bude křest debutového alba RFO s názvem Soul Food. To skupina začátkem roku nahrávala v profesionálním studiu Michala Ditricha, známého hudebníka ze skupiny Hypnotix.

Desátý ročník Soul Food Night vypukne v sobotu 21. dubna od 20 hodin v Restauraci Zimák ve Slaném. Vstupenky za krásných 99 korun je možné pořídit na místě i v předprodeji (Restaurace Zimák, Lacinova 1720, Slaný, tel.: 722 464 051).

Rastafidli Orkestra děkuje všem, kteří se na vydání desky i organizaci festivalu podílejí, zejména městu Slaný a starostovi Martinu Hrabánkovi za finanční podporu.

| Video: Youtube

Jakub Hložek