Zábavný večer moderoval režisérův dlouholetý kamarád Václav Duchek. Se slavným filmařem dorazil do Vraného i jeho manažer Marek Kališ. Večer svým zpěvem zpříjemnila vranská šansoniérka Marie Fišerová.

Humorné vyprávění režiséra o tom, jak se natáčela jeho slavná hoštická filmová trilogie, si nenechaly ujít desítky místních i přespolních. Posluchači měli možnost dvě a půl hodiny poslouchat vzpomínky na natáčení bláznivých letních komedií, které jejich autor tvořil v rodné vesnici. Kromě skutečných hereckých hvězd se tehdy v osmdesátých a devadesátých letech ve snímcích objevila i řada místních obyvatel a dalších neherců v komparzu.

Na pódiu ve Vraném nechyběly rekvizity připomínající Troškovy komedie. Ústředním prvkem se stala postel na kolečkách, ve které pod širým nebem odpočívala ve filmech babička Škopková. Tu ve Vraném ztvárnil v loži Patrik Ščobik. O stavbu scény se postaral moderátor večera společně s místními hasiči - Radkou a Václavem Sýkorovými.

"Na pozvání žižického starosty Vratislava Rubeše, kterému se večer moc líbil, vystoupí co nevidět režisér Troška s pořadem také ve statku v Luníkově. Pokud se lidem v kulturáku ve Vraném líbilo a chtějí se příště zase pobavit, rád bych je pozval tentokrát na svůj pořad Mišmaššou, který zde předvedeme v sobotu 27. dubna od 20 hodin. Je to komponovaný pořad na způsob někdejších televizních Televarieté," uzavírá Václav Duchek.

Kdo je Zdeněk Troška:
Zdeněk Troška - nejslavnější hoštický rodák se narodil 18. května 1953. Střední školu absolvoval ve francouzském Dijonu na Lycée Camot, kde také odmaturoval. Po návratu do Československa vystudoval v roce 1978 pražskou FAMU - obor filmová a televizní režie.