Parta kolem producenta a hráče na Panovu flétnu Petra Tomečka poprvé rozbalila pojízdné podium v Kladně 21. května, a to na louce u obchodního centra Oaza.

Pěvecké osazenstvo mohutného černého trucku dlouho čekalo, než se mohlo rozjet po vlastech českých a moravských a zazpívat lidem pro radost. „Jedná se o jedinečný projekt. Umělce jsme posadili na kola legendárního amerického trucku a nazvali jsme „5 draků v trucku“. Vystoupí s námi, kromě Daniela Hůlky, i další známí umělci. Zazní též Vlado Chmelo, hlas Metropolitní opery v New Yorku. A protože jsme draci a k těm patří i dračice, budou se s námi na podiu střídat Kateřina Brožová, Kamila Nývltová a Natálie Tichánková. Bude slyšet též moje Panova flétna. Je to nástroj, na který se dá zahrát leccos, i rock,“ představil nedávno Petr Tomeček svůj projekt v pořadu Dobré ráno na ČT2.

V Kladně si na své přišli také milovníci trucků, protože při své délce 16,5 metru nestál tento legendární náklaďák stát někde v koutě. Diváci mohli vidět přeměnu amerického trucku na pódium plně vybaveného zvukovou a světelnou technikou a ocenit nejen skvělé hlasy našich předních umělců, ale také nezaměnitelný zvuk motoru o objemu 14,7 litru.

Jiří Skála