Za sebou už máte první část vaší koncertní šňůry a také část podzimních koncertů, jak je zatím hodnotíte? 

Fazman: Zatím jsme v druhé části koncertů, pro tento rok jsme odehráli dvě podzimní vystoupení. Prvním jsme poctili Pchery, to bylo hraní na přání, respektive na osobní pozvání, kde jsme se zároveň rozehráli na následnou akci v music klubu Týt. Tam to bylo v celku příjemné, hráli jsme tam před dávnými časy, protože klub je zaměřený spíše na jiný styl a žánr, než je rock a v našem podání tam zazněl bigbít. Udělali jsme tam i promo fotky, které mají svou atmosféru. Živý koncert se v klubu konal po delší době. 

Kde se vám letos zatím hrálo nejlépe? 

Fazman: Pokud bych se mohl vrátit ke hraní zejména po Středočeském kraji od jara do letních prázdnin, z mého pohledu za deset vystoupení nebyly až takové rozdíly. Příjemným místem bylo hraní v Lounech v klubu GeTiToN, dále i klub Barák v Kostelci byl zajímavý. Ponorku v Kralupech hodnotíme jako místo, kam tento styl hraní dobře zapadá. Začínali jsem večírkem v Dundee Jamu, a proto se tam ještě chceme letos jednou vrátit. Místa, o kterých jsme toho až tolik nevěděli, jako jsou kluby Vagon a Kain v Praze jsou vícežánrové, tam nás potěšila hlavně spolupráce s předkapelami, zejména tedy s Anopheles rock.

Rambo: Vyhrál velmi příjemný klub GeTiToN v Lounech i příchozí lidé. Povedený večer, při kterém se k nám přidala i jedna dáma při jamování a zazpívala.. Dalším obohacením byl společný koncert s Anopheles rock v pražském Vagonu, pro nás pocta a patří jim velký dík, že jsme s nimi mohli zahrát v jejich plné sestavě.

Můžete nějak přiblížit letošní nahrávání ve studiu? 

Fazman: Ohledně studia je práce rozdělena na několik fází. Kromě dotočení některých neobvyklých partů u skladeb, teď mám na mysli bicí sadu rototomů a akordeon, protože to ještě není hotovo a doufejme, že se vše podaří, zbývá ještě nahrát vokály a případně upravit texty. To příjemnější nás teprve čeká, a sice vybrat, které skladby použijeme a dáme na finální disk. Určitě dokončíme věci od Fast Farragos, pár písniček od nich hraje nyní Sklad Na Rock, neboť zmíněná skupina na podzim nevystupuje. Sklad Na Rock si dá větší práci a jeho písně se budou nahrávat úplně od začátku na jaře.

Podzimní řadu koncertů zakončíte v Kladně, kde všude budete ke slyšení?

Fazman: Jak s oblibou říkáme, jedná se o hattrick v listopadu. Budeme hrát každou sobotu počínaje na svátek Martina 11. listopadu v Psychedelickém spolku Pod Vobrazem. Víkend na to 18. listopadu je vystoupení v Dundee Jamu a další sobotu 25. listopadu se objevíme v Turbo music baru. Takže je snad celkem na výběr.

Na co se lidé při vašich kladenských koncertech mohou těšit? 

Rambo: Jako obvykle nebudou lidé a fanoušci ochuzeni o pestrou zábavu. Máme připraveno překvapení, co se týče hudebních vsuvek a obohacení vystoupení. Na své si přijdou i fanoušci letitých rockových i grunge kapel.

Fazman: Na koncert se mohou fanoušci těšit zejména proto, že jsme během jara při rozehrávání skládali i nové sklady. Zatím jsou asi tři a některé z nich, které vlastně dal dohromady kytarista Pavel, budou mít právě na zmíněných třech kladenských koncertech svoji úplnou premiéru před publikem.

Jaké kapely se na vašich koncertech v Kladně objeví v roli hostů? 

Rambo: Zveme fanoušky na hlavní kapelu Sklad Na Rock a také především poslechnout si i další projekt s baskytaristou Z. Rytířem, Fazí Band HC, který určitě zaujme nejen svojí techničností, ale i zajímavým tvrdým nádechem metalu. Druhé pozvání přijala skupina Topičův křivák, která s námi zahraje 11. listopadu. Osobně se na to moc těšíme.

Jak to vypadá s plánovaným novým CD? V minulém rozhovoru zaznělo, že byste rádi natočili také videoklip.. Chystáte na rok 2018 nějaké další novinky?

Rambo: Ohledně videoklipu lze říci, že momentálně jednáme s kolegy ohledně možností natáčení a focení. V řešení jsou vhodné lokality a na to navazující provedení různých efektů a světel, které chceme pro videoklip použít.

Fazman: V novém roce se chystá pár překvapení, rádi bychom trochu připomněli, jak to vše před zhruba patnácti lety vzniklo formou vzpomínek z deníků a také si nyní vybíráme nějaké oblíbené legendy pro výběr převzatých skladeb. Vzniknou tribut projekty s coververzemi. Letos hráli v Čechách soubory Foo Fighters a Guns N' Roses, tak na podobné nápady s trochu odlišným pojetím se také chceme zaměřit.