Kromě doprovodných hudebních akcí se lidé mohli zúčastnit Dne zdraví nebo Dne otevřených památek a Dne evropského dědictví.

„Jsme velmi rádi, že nám vyšlo počasí, protože býk se před vchodem do městského úřadu opékal od brzkých hodin. Připravoval ho mistr Jaroslav Štěpánek,“ uvedl pro Kladenský deník jeden z organizátorů Tomáš Vott s tím, že mimo býka si lidé mohli vybrat občerstvení z několika stánků, jež zajišťovaly převážně místní podniky.

„Akce je něco na způsob posvícenské tradice. Legenda praví, že Martinic krmil své poddané právě uherským býkem,“ řekl Vott.

Velkým lákadlem byly převážně pro seniory Dny zdraví, kdy si mohli zdarma nechat změřit cholesterol, tlak nebo tělesný tuk. Naopak pro nejmenší byla připravena hodinová loutková pohádka
v pouličním stylu nebo čtyři různě obtížné horolezecké stěny, jež byly dětmi hojně navštěvované.

„Program byl velmi bohatý, lidem zahrály kapely jako Tancovačka, Veterán Western a vrcholem celé události byl koncert Lenky Filipové. Návštěvníci dokonce mohli využít i volných vstupů do kostela Nejsvětější Trojice, Vlastivědného muzea ve Slaném, Velvarské brány nebo kaple Zasnoubení Panny Marie v rámci Dne památek,“ sdělil Tomáš Vott.

Všichni se velmi bavili. „Ohlasy na událost jsou úžasné, proto ji každoročně opakujeme. Zaznamenali jsme i vzrůstající počet diváků, což je výborná zpráva, jelikož se snažíme vždy zlepšovat úroveň tradice,“ uzavřel Vott.

Historie rožnění uherského býka: Po dokončení výstavby františkánské klášterní budovy se 13. srpna 1662 ještě posvětila. Pro tehdejší město Slaný a jeho okolí to byla ohromná událost. U příležitosti tedy uspořádal Bernard Ignác Martinic hostinu na slánském rynku. Právě tehdy dal rožnit uherského býka s pozlacenými rohy. Historický akt si zdejší připomínají také z důvodu, že vedle tehdejšího nelehkého života v kraji poznamenaném strastmi třicetileté války byly i okamžiky, kdy se obyvatelé mohli radovat a setkat se s lidmi z širokého okolí, ale i s místními měšťany. Tradice byla obnovena v roce 2006 u příležitosti návštěvy Slaného čtyřmi prezidenty Visegrádské čtyřky (Václava Klause, László Sólyoma, Lecha Kaczynského a Ivana Gašparoviče).