Zásluhu o návrat života do zahrady má i hispanista, básník a překladatel Cyril Navrátil, který zde v srpnu zakotvil se svým karavanem Café Poeta. Díky jeho nápadům, podpoře radnice i Jakuba Hložka z odboru kultury se daří do zahrady přivádět pravidelně nejen milovníky kávy, ale také vyznavače umění.

Zdroj: Oto Pilz

Neděle 21. srpna patřila I. kolu soutěže Slaný má talent, kde hned napoprvé vystoupila desítka účinkujících. Co se týká nedělní talentové soutěže s mezinárodní účastí, pořadatel Cyril Navrátil a starosta Slaného Martin Hrabánek osobně přivítali nejen soutěžící, ale i další návštěvníky a diváky. Poté společně s kavárníkem zahájili soutěž.

Z festivalu Valník 2022.
Festival Valník nabídl dvoudenní porci parádní muziky, fanoušci přečkali i liják

Po dobu soutěže si mohli příchozí prohlížet obrazy Radka Jeronýma Meduny. Mimo toho zasedl v porotě, kde nechyběl ani Cyril Navrátil, vrhač nožů Martin Čumpelík z Nightmareshou se svou půvabnou asistentkou Pavlou Korfovou alias Adele ze Zlonické krafárny a v neposlední řadě starosta města Martin Hrabánek. Podpořit bratra Cyrila přijela i sestra Agáta Hanychová.

„Jsem velmi rád, že Kumpánova zahrada žije. O akce pořádané kavárníkem Cyrilem Navrátilem je zájem, za což mu patří můj velký dík,“ uvedl starosta. Druhé kolo soutěžního triatlonu Slaný má talent je připraveno na 11. září. 

Deštivé pondělí 22. srpna zpříjemnil návštěvníkům španělský houslista Eduardo García.

Po náročném třídenním kulturním maratonu bude kavárna čerpat síly na další akce. Už na pátek 26. srpna je připraven Francouzský den. Sobota 27. srpna bude věnována Studentskému filmovému festivalu. V neděli 28. srpna poskytne zahrada od 15 hodin prostor Tancům s duší.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Poslední srpnové pondělí Café Poeta pozve do zahrady v 18 hodin Klezmer trio – housle, klarinet, klavír. V úterý 30. srpna otevře zahrada brány na celý den. Pořádán je zde swap (bazárek) oblečení a školních pomůcek.