Ruce si díky tomu podali hlavní trenér Sparty a Slaného. Na zpečetění sportovního přátelství si vyměnili klubové vlaječky. Královské město za divizní fotbalisty reprezentoval hlavní trenér Jiří Veselý. Při setkání sportu a kultur nechyběli na stadionu SK Slaný sportovci, představitelé města, místní školáci i mnozí fanoušci.

Dánský kouč se dočkal mohutného přivítání na stadionu, kde na jeho počest sehrály děti ze základky v Rabasově ulici exhibiční utkání. „Miniturnaje se zúčastnili žáci čtyř čtvrtých tříd, přičemž zlato si odnesla 4. B. Medaile a poháry převzaly všechny děti z rukou slavného sparťanského trenéra. Je to pro ně obrovský zážitek a pro naše město velká čest,“ potvrdil předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.

Po zápasech na trávníku se všichni společně přesunuli do sousední restaurace Zimák, kde následovala beseda a autogramiáda s Brianem.

Dánskou kulturu i gastronomii si mohou lidé užívat v královském městě do pátku 12. dubna. V úterý večer od 18 hodin představí ve Vlastivědném muzeu v malé galerii v přízemí Magdaléna Jírková dánskou detektivní školu i Hanse Christiana Andersena. V Ateliéru Jeleni nelení je pak do 20 hodin pro návštěvníky nachystána hygge razítkovna.

Ve středu 10. dubna se mohou zájemci v malé galerii muzea od 18 hodin těšit na přednášku Zdeňka Lyčky s názvem Jak se žije v Dánsku, ve čtvrtek se od od 18 hodin předvedou na Ostrově Vikingové z hlíny. O hodinu později je pro dospělé nachystána ochutnávka dánských piv s Pivovarem Zichovec v Hugo Bagel Café.

Festival završí v pátek 12. dubna od 18 hodin na hvězdárně příběhem dánského šlechtice Tycho Brahe. Od 19 hodin bude uspořádán koncert v kapli Zasnoubení Panny Marie na Masarykově náměstí v podání Johannnese Eske Andersena, jenž přednese známé dánské písně na kytaru a harmoniku.

Po celý týden jsou servírovány pochoutky dánské kuchyně v Hotelu Hejtmanský dvůr na náměstí, v Hugo Bagel Café ve Wilsonově ulici, v Továrně i Kantýně Kubr na Londě.