Jak potvrdil předseda slánského Klubu českých turistů (KČT) Miroslav Blažek, nejmladší účastnici v kočárku byly dva měsíce, nejstarší byla osmdesátiletá Jana Hájková ze Slaného. Dorazili také účastníci z Plzně, Vysočiny - Havlíčkova Brodu a též z Benešova u Prahy, z hlavního města, Litoměřic i Loun.

"Přijel jsem z Plzně. Na Řipci jsem podruhé. Vstával jsem na vlak ve čtvrt na pět. Sice je to kratší trasa, než jsem zvyklý chodit, ale protože plním odznak IVV, tak mi to za to stálo. V klubu turistů jsem pět let a už jsem nachodil přes 5000 kilometrů. Jen za loňský rok 1800 kilometrů," řekl pětašedesátiletý Zdeněk Ondra z Plzně.

Maturitní ples Zdravotnické školy Kladno.
Podívejte se: Kladenský dům kultury roztančili maturanti zdravotnické školy

A radost z účasti nejen místních má i předseda KČT. „Jsem rád, že se náš tradiční pochod těší velkému zájmu účastníků, dostali v cíli nejen diplom ale také evropské turistické potvrzení IVV, které v současné době sdružuje 16 států z celé Evropy. Každoročně se snažíme vymýšlet atraktivní trasy. I za rok chceme udělat zajímavou změnu,“ dodal Blažek.

Zdroj: Jitka Krňanská

Zastavení v Královicích si v poledne a hodinu poté všichni užili. Za přispění majitele Jezdeckého centra Luďka Šofra si mohli turisté vychutnat bohaté občerstvení a hudební doprovod s kapelou Pohodáři.