Pořadatelé tentokrát neorganizují doprovodný hudební program, ale jakékoli iniciativě se nebrání. Občerstvení si zúčastnění mají dle organizátorského Spolku Podprůhon přinést vlastní.

Sládečkovo vlastivědné muzeum otevřelo v úterý s novou výstavou

Nová výstava Klára a tři ilutrátoři představuje návštěvníkům dětskou literaturu spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové. Ta úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Její tvorbu tu reprezentují i ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček. Potrvá až do 28. června. Navštívit můžete i výstavu Vydra s bobrem V souladu s nařízením vlády je počet návštěvníků v jednom okamžiku omezen na 21 osob. Návštěva je samozřejmě možná jen se zakrytím nosu a úst rouškou. O náhradním termínu pro autorské čtení Karla Kovyho Kováře bude muzeum včas informovat.

Divadlo Lampion chystá dětský den

Dětský den se bude konat v neděli 14. června v Zahradě Kladenského zámku od 14 do 17 hodin. Divadelníci spolu s kapelou Žampion připravili program ze samých pohádek a písniček pro radost a pobavení malých i velkých diváků. Čeká na vás odpoledne plné smíchu a spokojenosti. Vstupné za 80,- korun je možno zakoupit v předprodeji v městském Infocentru nebo on-line na http://vstupenky.mestokladno.cz