Přehlídka divadelní tvorby amatérských i profesionálních spolků nenechala ani letos nikoho na pochybách, že Thálie je festivalem, který nemá široko daleko konkurenci.

Divadelní svátek skýtající od počátku do konce komediální žánr opět rozvibroval bránice příchozích na rok dopředu. A to je také každoroční hlavní záměr pořadatelů. Pobavit lidi, zbavit je stresů a přitom zachovat kvalitu. Potvrzuje to prezident festivalu Luboš Fleishmann.

Kromě profesionálů z Divadelní agentury Harlekýn Praha, Divadelní společnosti Julie Jurištové, Divadla Lampion Kladno a Divadla bez zábradlí Praha se divákům představili letos třikrát i ochotníci, přičemž jednou v premiérovém představení Nebožka panina matka v podání Divadla Luna Stochov.

„Co se týká premiéry, tu Stochovští dopřáli při festivalu divákům již podruhé. Před několika lety to byla premiéra černé komedie Ach ta něha našich dam. Letošní jednoaktovka byla nastudována pod vedením profesionálního režiséra Milana Schejbala s nímž se známe dlouho.

Uvolil se proto nazkoušet představení s našimi ochotníky. Jsme za to moc rádi. Pro naše herečky je to výborná škola. Navíc s nimi na scéně vystupují i profíci Jiří Ployhar a Roman Štabrňák," řekl prezident festivalu a zároveň principál stochovského Divadla Luna Luboš Fleishmann.