Petr Váša přijede do Kladna s performancí Velké dítě, na němž představuje svou knihu Rajčaťáci a banáni určenou dětem i zvídavým dospělým. Diváky čeká netradiční forma autorské prezentace knihy spojená s performancí fyzického básnictví.

"Při něm autor kreativně pracuje se zvukomalebností slov, jejich kreativním řetězením, rytmem řeči i s vlastním tělem. Tento neotřelý přístup v kombinaci se schopností mísit různé žánry řadí Petra Vášu mezi nejoriginálnější české umělce současnosti," uvedla mluvčí Středočeské knihovny Kladno Kristýna Froňková.

close Hudebník a performer Petr Váša svým fyzickým básnictvím baví publikum po celém světě info Zdroj: Středočeská vědecká knihovna Kladno zoom_in Hudebník a performer Petr Váša svým fyzickým básnictvím baví publikum po celém světě

Vedle improvizací, performancí a multižánrových uměleckých akcí můžete Petra Vášu znát také jako hudebníka  skupiny Ty Syčáci a jako zpěváka kapely Jasná Páka. „Jedním z našich cílů je v rámci doprovodného programu knihovny ukazovat různé odstíny a přesahy literatury a Petr Váša dokáže zábavně přispět tím, že ohledává hranice básnické tvorby. A těší nás, že vedle představení pro veřejnost odehraje dopoledne i představení pro školy,“ řekl ředitel knihovny Roman Hájek.

Vstupné je 150 korun. O padesát korun méně zaplatí senioři, studenti a ZTP držitele. Předprodej vstupenek probíhá u pultu informačních služeb v prvním patře knihovny. "Kapacita sálu je omezena, proto doporučujeme zakoupit vstupenky v předstihu," upozornila Froňková.