Kladensko

Na retro plese budou znít hity kapely AC/DC

Kdy: pátek 10. února od 20.00

Kde: Kladno, Dům kultury

Za kolik: 550 korun

Retro ples s kapelou AC/DC revival. Vstup v retro nebo v jakémkoli společenském oděvu, ovšem většina návštěvníků má na tomto už tradičním bále retro kostým. Právě díky jejich originalitě a odvážnosti je každý ročník o něco krásnější.

K dolu Mayrau zamíří několik masopustních průvodů

Kdy: sobota 11. února od 15.00

Kde: Vinařice, Historický skanzen Mayra

Za kolik: zdarma

Masopust na Mayrovce. Součástí akce jsou masopustní průvody masek z okolních obcí, nejen z Vinařic, ale i z Libušína, Tuháně a Podprůhonu. Ve skanzenu čeká na návštěvníky živá hudba, masopustní tradice a masopustní občerstvení.

Na Čabárně se vyrábějí hmyzí domečky

Kdy: sobota 11. února od 10.00, 13.00

Kde: Kladno, Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna

Za kolik: 120 korun

Výroba hmyzích domečků pro včely samotářky, slunéčka a další druhy hmyzu, které v nich najdou úkryt a místo pro výchovu dalších generací. Hmyzí domeček si pak můžete umístit na svou zahradu, chatu nebo do parku ve svém okolí. Ve venkovním areálu si z nařezaných prkýnek sestavíte svůj domeček a v budově ho naplníte podle vlastního výběru. Kapacita je omezena, a tak je nutné se na akci přihlásit. Vyrábí se dvakrát, dopoledne a odpoledne.


Masopustní průvod ve Pcherách doprovodí muzikanti

Kdy: sobota 11. února od 15.00

Kde: Pchery, sraz u obecního úřadu

Za kolik: zdarma

Masopustní průvod. Průvod maškar bude za doprovodu živé hudby procházet obcí, v parku pak pochovají basu. Cílem je restaurace Sport. Na místě budou vonět sladké dobroty i jitrnice.

Berounsko

Vycházka ukáže veřejnosti do Srbsko a okolí

Kdy: sobota 11. února od 10.00

Kde: Srbsko, dětské hřiště u vlakové zastávky

Za kolik: 60 korun (dospělý), 40 korun (dítě)

 Vlastivědná vycházka Muzea Českého krasu v Berouně tentokrát povede do obce Srbsko. „Povíme vám vše nejen o povodních ovlivňujících život obce, ale též o lomařství, které přispělo k jejímu rozvoji. Zastavíme se u bývalého přívozu, u starých statků, pískovny a Petzoldova lomu. Využijeme spadaného listí k výhledu na zajímavé technické stavby lomů,“ stojí v pizvánce muzea. Délka trasy je asi dva a půl kilometru.

Na masopustu v Osově budou vonět jitrničky

Kdy: 11. února 13.30

Kde: Osov, sraz u kapličky v Osovci

Za kolik: zdarma

Masopust. Průvod masek s kapelou, masopustní fraška, soutěž o nejlepší dětskou i dospělou masku, jitrnice, na závěr posezení v hasičárně s country kapelou.

Mělnicko

V Mydlárně zní bluesrocková muzika

Kdy: pátek 10. února od 21.00

Kde: Mělník, Stará mydlárna

Za kolik: 150 korun

V klubu na náměstí Karla IV. v historickém centru města se koná další z večerních koncertů. Tentokrát tam hraje kapela z nedalekých Neratovic Scooting Blues své bluesrockové písničky. 


Radek Havlíček vypráví o své daleké cestě

Kdy: neděle 12. února od 16.00

Kde: Tuhaň, společenská místnost obecního úřadu

Za kolik: neuvedeno

Veřejnost bude mít možnost si vyslechnout přednášku na téma Rád chodím po horách aneb Pěčky z Pradědu na Ještěd - 350km za 17 dní. O tomhle dobrodružství bude zúčastněným vyprávět Radek Havlíček.

Příbramsko

Hraje Dobříšský posleslý orchestr lidových nástrojů

Kdy: sobota 11. února od 14.00

Kde: Velká Lečice, sraz Na Štěkandě

Za kolik: zdarma

Velkolečický masopustní rej. Průvod z místa srazu vyráží ve 14 hodin, zhruba v 16 hodin dojde k obecnímu úřadu, kde budou připraveny soutěže pro děti a volná zábava. Hraje Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů.


V dílničce vzniknou klíčenky z minerálů

Kdy: sobota 11. února od 16.00

Kde: Dobříš, Rodinné centrum Dobříšek

Za kolik: neuvedeno

Workshop: Klíčenka s minerály. Výroba klíčenky z minerálů, účastníci se dozvědí spoustu informací o vlastnostech minerálů a jak je spolu vhodně kombinovat. K dispozici bude více než 150 druhů minerálních korálků a komponenty v mnoha odstínech.

Rakovnicko

Ve Třtici si podruhé užijí masopust

Kdy: sobota 11. února od 9.00

Kde: Třtice, na place

Za kolik: zdarma

Druhý ročník masopustu. „Přijďte, pokud možno v maskách, a podpořte tak náš masopustní rej,“ vyzývají organizátoři s tím, že sraz bude na místním place ve 13.00. Do kroku bude průvodu hrát a zpívat Divadlo M z Duchcova. Dorazit veřejnost bude moci ale už dříve. Už od 9 hodin tam bude možné nakoupit na masopustním jarmarku. Chybět nebude ani tradiční zabijačka a vepřové dobroty. Večer si zájemci mohou zatancovat s kapelou kapely VivaSong Víti Vávry. Masopustní zábava začíná ve 20 hodin.


Nejen Senomatští budou vzpomínat festivalem

Kdy: sobota 11. února od 18.00

Kde: hospoda Na Návsi, Senomaty

Za kolik: 250 korun

Párty pro tebe je název už 11. ročníku vzpomínkového hudebního festivalu, který se uskuteční o víkendu v Senomatech. Příchozí se mohou těšit na kapely E.O.S. (hardcore metal, Stochov), Phobos (post hardcore, Rakovník), Konfront (punk hardcore, Praha) a Sick Boys (crossover metal, Praha).